Marta Kaczyńska. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Lutego 2020

Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice swojej młodości

Marta Kaczyńska, choć jej działalność publiczna ogranicza się do pisania felietonów, wzbudza w Polkach i Polakach emocje jak mało kto. Powodem są podejmowane przez nią w prywatnym życiu decyzje, stojące w stanowczej sprzeczności z głoszonymi czy wręcz narzucanymi przez publicystkę wartościami. Niewiele osób wie, że stroniąca od mediów córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej swego czasu uchyliła rąbka tajemnicy swojej młodości.

Kaczyńska w książce "Moi Rodzice" wspomniała nie tylko ich samych, ale i własną młodość. Ta była znacznie bardziej burzliwa, niż moglibyśmy zakładać patrząc na postawy konserwatywnej prawniczki.

Jarosław Kaczyński niezwykle przeżył dzisiejszą miesięcznicę. Widać po nim emocjeJarosław Kaczyński niezwykle przeżył dzisiejszą miesięcznicę. Widać po nim emocjeCzytaj dalej

Książka miała swoją premierę 21 maja 2014 roku i od początku wzbudzała spore kontrowersje. Media spekulowały na temat reakcji Jarosława Kaczyńskiego na jej publikację. Miał on przekonywać Martę do przełożenia premiery. Bał się, że zaszkodzi ona jego partii w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Bratanica się jednak nie zgodziła. Wypuściła biografię rodziców dokładnie w sobotę poprzedzającą wybory, czyli w ciszę wyborczą. Najprawdopodobniej chciała w ten sposób wyrazić swój brak powiązań z polityką.

W książce zdradziła jednak sporo na temat swojej młodości.

Marta Kaczyńska była buntowniczką i paliła papierosy

– Miałam wtedy dwanaście lat, chodziłam w glanach kupionych pod Pałacem Kultury i przez pewien czas nosiłam dość oryginalną fryzurę (...) Mama właściwie nie miała nic przeciwko temu, żebym chodziła w wojskowych butach. Kazała mi jedynie wyjąć agrafkę z ucha - czytamy we fragmencie książki, opublikowanym przed oficjalną premierą.

Jakby tego było mało, Kaczyńska wyznała że bardzo młodo zaczęła palić papierosy.

- Mama jednak miała do mnie zaufanie, które niestety kilka razy zawiodłam. Z jednych warsztatów teatralnych wróciłam dzień czy dwa później, niż się skończyły. Zaczęłam palić papierosy w wieku dwunastu lat - cytuje słowa Marty Kaczyńskiej gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruiny

2. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News