Marta Kaczyńska. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Sierpnia 2020

Wcześnie wpadła w nałóg, nie chciała słuchać rodziców. Tajemnice Marty Kaczyńskiej miały zostać ukryte

Marta Kaczyńska w publikowanych cyklicznie na łamach prawicowej prasy felietonach nie kryje swoich konserwatywnych poglądów. Mimo to prywatnie krewnej prezesa PiS daleko do purytanizmu. Niewiele osób wie, że jako młoda dziewczyna Kaczyńska nie przejmowała się zdaniem swoich rodziców.

Kaczyńska w książce "Moi Rodzice" wspomniała nie tylko ich samych, ale i własną młodość. Ta była znacznie bardziej burzliwa, niż moglibyśmy zakładać patrząc na postawy konserwatywnej prawniczki.

Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"Czytaj dalej

Książka miała swoją premierę 21 maja 2014 roku i od początku wzbudzała spore kontrowersje. Media spekulowały na temat reakcji Jarosława Kaczyńskiego na jej publikację. Miał on przekonywać Martę do przełożenia premiery. Bał się, że zaszkodzi ona jego partii w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Bratanica się jednak nie zgodziła. Wypuściła biografię rodziców dokładnie w sobotę poprzedzającą wybory, czyli w ciszę wyborczą. Najprawdopodobniej chciała w ten sposób wyrazić swój brak powiązań z polityką.

Wiadomości TVP przeszły same siebie. Pasek był jedynie zadziwiającym wstępem, aż trudno uwierzyć, o co poszłoWiadomości TVP przeszły same siebie. Pasek był jedynie zadziwiającym wstępem, aż trudno uwierzyć, o co poszłoCzytaj dalej

W książce zdradziła jednak sporo na temat swojej młodości.

Marta Kaczyńska była buntowniczką i paliła papierosy

– Miałam wtedy dwanaście lat, chodziłam w glanach kupionych pod Pałacem Kultury i przez pewien czas nosiłam dość oryginalną fryzurę (...) Mama właściwie nie miała nic przeciwko temu, żebym chodziła w wojskowych butach. Kazała mi jedynie wyjąć agrafkę z ucha - czytamy we fragmencie książki, opublikowanym przed oficjalną premierą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gigantyczny błąd, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Dotyczy kilkuset tysięcy
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Składki ZUS mocno w górę. Szykują się spore podwyżki, zapłacimy więcej o 552,12 zł

- Mama jednak miała do mnie zaufanie, które niestety kilka razy zawiodłam. Z jednych warsztatów teatralnych wróciłam dzień czy dwa później, niż się skończyły. Zaczęłam palić papierosy w wieku dwunastu lat - cytuje słowa Marty Kaczyńskiej gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP
  4. Nagle z balkonu wypadło 6-letnie dziecko. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, zastali przerażający widok
  5. Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny
  6. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski