Marta Kaczyńska zaatakowana przez profesor. Padły ostre słowa. facebook.com/marta.kaczynska.54Źródło: facebook.com/marta.kaczynska.54
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Grudnia 2019

Mocne słowa o życiu prywatnym Marty Kaczyńskiej. Profesor nie pozostawiła na niej suchej nitki

Marta Kaczyńska została zaatakowana przez prof. Magdalenę Środę. Pani profesor niespodziewanie zaatakowała córkę byłego prezydenta Polski przy okazji rozmowy o prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Padły mocne słowa. Ale nie tylko jej się oberwało.

Jak donosi "Fakt", znana filozof, etyk, feministka i wykładowca akademicki - prof. Magdalena Środa, nieoczekiwanie postanowiła uderzyć słownie w Martę Kaczyńską. Doszło do tego podczas rozmowy o prawyborach w Platformie Obywatelskiej. I zrobiła to przy użyciu naprawdę mocnych słów. Oberwało się także prezydentowi Poznania - Jackowi Jaśkowiakowi, o którym profesor powiedziała, że "Jaśkowiak jest po wielu przygodach na mieście". Obojgu prof. Środa wytknęła sprawy z życia prywatnego. Czy takie zachowanie przystoi tak wykształconej kobiecie i osobie publicznej, która raczej powinna reprezentować sobą jakiś poziom?

Z kim Duda zmierzy się w II turze? Przełomowy sondażZ kim Duda zmierzy się w II turze? Przełomowy sondażCzytaj dalej

Marta Kaczyńska zaatakowana przez prof. Środę

Prof. Magdalena Środa została zapytana o to, do kogo jej bliżej, jeśli chodzi o poglądy - czy do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, czy do Jacka Jaśkowiaka, którzy staną ze sobą do walki w prawyborach w PO, przez co jedno z nich zostanie kandydatem partii, który zawalczy o urząd prezydenta Polski. Dziennikarkę konkretnie interesowała sprawa związków partnerskich i małżeństw homoseksualnych. W tym kontekście prof. Środa w niewybredny sposób zdecydowała się posłużyć przykładem Marty Kaczyńskiej.

- Uważam, że ludzie jak chcą się pobierać w różnych układach… weźmy taką Martę Kaczyńską. To przecież to jest poliamoria, prawda? Poliamoria. Trzech mężów, każdy z innym dzieckiem. To jakaś kombinacja niewiarygodna, ale czy ja mam do niej jakiekolwiek zarzuty o charakterze moralnym? Dlaczego dwóch kochających się gejów nie ma być w związku małżeńskim, nie jestem w stanie tego pojąć - powiedziała w rozmowie z Radiem Zet prof. Środa. Warto przy tym zaznaczyć, że profesor błędnie użyła pojęcia poliamoria, gdyż termin ten oznacza wielomiłość, rozumianą jako praktykę lub pragnienie posiadania wielu romantycznych związków w tym samym czasie, z pełną wiedzą zaangażowanych osób. 

Prof. Środa posunęła się o krok za daleko i takie zachowanie jest raczej nie na miejscu. Trudno zrozumieć, żeby ktoś, a szczególnie Pani profesor, zabierała głos na temat życia osobistego kogokolwiek, jak w tym przypadku Marty Kaczyńskiej, posługując się jej osobą jako przykład czegoś złego. I to w dodatku używając przy tym takich słów. Na dodatek wszystko przy okazji rozmowy na zupełnie inny temat. Było to co najmniej niepotrzebne i na pewno nie powinna robić tego kobieta kobiecie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Myśleliśmy, że to fake. Prawicowy polityk przekroczył granice absurdu i obrzydliwości

4. Jurek Owsiak uderza w Jacka Kurskiego. Poszło o Olgę Tokarczuk

5. Nie otrzymamy PIT-ów w terminie? Problemy ministerstwa

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja