Marta Kaczyńska. East NewsŹródło: East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 7 Lutego 2020

Były mąż Marty Kaczyńskiej będzie dłużej siedział w areszcie. Najnowsze doniesienia

Marta Kaczyńska była związana z Marcinem Dubienieckim oficjalnie przez 9 lat. Jednak później okazało się, że jest on ojcem jej dwóch córek. Ostatecznie małżeństwo się rozpadło, a Polska dowiedziała się o przekrętach jej byłego męża. Obecnie do mediów dotarła wiadomość o jego przedłużeniu pobytu w areszcie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne w połowie grudnia 2019 roku zatrzymało Marcina Dubienieckiego i Przemysława Morysiaka, który był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa (2004-2005). W sprawę był również zamieszany biznesmen Krzysztof B. i tylko on nie wyraził zgody na upublicznianie swojego nazwiska.

Prawdziwa rewolucja. Trwają prace nad projektem emerytur przed 55. rokiem życiaPrawdziwa rewolucja. Trwają prace nad projektem emerytur przed 55. rokiem życiaCzytaj dalej

Dubieniecki i Marta Kaczyńska byli w tym czasie małżeństwem

Szczecińska Prokuratura Regionalna prowadzi śledztwo, a Marcin Dubieniecki jest podejrzany o przyjęcie kilkuset złotych od biznesmena Krzysztofa B. CBA przeprowadziło dochodzenie, z którego wynika, że doszło to tego w latach 2012-2014. Adwokat i przedsiębiorca miał zablokować wprowadzenie zarządu komisarycznego w SKOK Wołomin w zamian. Wynika z tego, że w tym czasie był on jeszcze mężem córki Lecha Kaczyńskiego.

,,Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14, w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej" -mówił naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA, Temistokles Brodowski.

Prokuratura ostatecznie wystąpiła o areszt dla Dubienieckiego oraz zamieszanego w sprawę Morysiaka. Jak się okazuje, sąd przychylił sie w grudniu 2019 roku do umieszczeniu w areszcie tylko Dubienieckiego, a w czwartek o przedłużenie jego pobytu przez jeszcze kolejne 30 dni. O dodatkowe dni spędzone za kratami starała się prokuratura.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł

2. Katastrofa samolotu w USA. Wszyscy pasażerowie i pilot zginęli

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Benedykt XVI w ciężkim stanie. Smutne, podjęto decyzję o jego dalszych losach

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News