Córka Marty Kaczyńskiej odniosła się do pytania o aborcję.. (zdj. ilustr.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (zdj. ilustr.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Października 2020

Zapytali córkę Marty Kaczyńskiej o toczące się protesty. Szybko odpowiedziała

Córka Marty Kaczyńskiej odniosła się do pytania o aborcję. Po tym, jak w ostrych słowach trwające po orzeczeniu TK demonstracje potępił Jarosław Kaczyński, użytkownicy internetu postanowili wypytać o sprawę 13-latkę. Jej odpowiedź może zaskakiwać.

Trwają protesty wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją. Manifestacje odbywają się nieprzerwanie od czwartkowego wyroku TK, który swój początek wziął we wniosku części polityków Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji oraz klubu PSL-Kukiz’15.

Przypomnijmy, że wczoraj do demonstracji odniósł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli. [...] Przede wszystkim musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę – mówił lider obozu rządzącego.

Tadeusz Rydzyk pociągnął prezydenta za język. Nie wyprze się swoich słów sprzed kilku latTadeusz Rydzyk pociągnął prezydenta za język. Nie wyprze się swoich słów sprzed kilku latCzytaj dalej

I dalej: – Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła. W obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo.

Córka Marty Kaczyńskiej komentuje sprawę aborcji

Najwięcej emocji w konserwatywnych środowiskach wzbudziła właśnie niedzielna inicjatywa Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zatytułowana jako "Słowo na niedzielę". Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości protesty kobiet to nic innego, jak dokładnie przemyślany zamach na katolików i kościoły. Według Kaczyńskiego manifestacje nie są bynajmniej dziełem przypadku, a w protestach pod kościołami udział mieli wziąć specjalnie przeszkoleni w tym celu ludzie.

Sąsiedzi zamienili życie pani Ireny w koszmar. Starsza kobieta musi wchodzić do domu oknemSąsiedzi zamienili życie pani Ireny w koszmar. Starsza kobieta musi wchodzić do domu oknemCzytaj dalej

Obserwując media społecznościowe Forum Młodych PiS, można zauważyć, że część członków niecierpliwie czekała na swoiste przyzwolenie na stosowanie przemocy ze strony Kaczyńskiego.

Wpis Forum Młodych PiS.

Portal o2.pl wskazuje, że o kwestię zaostrzenia przepisów aborcyjnych przez Trybunał Julii Przyłębskiej internauci postanowili zapytać członkinię rodziny prezesa Prawa i Sprawiedliwości, 13-letnią córkę Marty Kaczyńskiej. Pytania padły na Instagramie, który prowadzi dziewczynka, chwaląc się przy tym m.in. osiągnięciami w jeździectwie (o sprawie pisaliśmy TU).

Choć należało się spodziewać, że 13-latka zupełnie zignoruje pytanie dotyczące popierania przez nią aborcji, wnuczka Lecha Kaczyńskiego postanowiła odnieść się do komentarza. Przyjęła przy tym jednak wyjątkowo bezpieczną strategię.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacja
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

– Nie odpowiem, bo jak odpowiem, to zaraz będzie to wszędzie – odparła córka Marty Kaczyńskiej.

Lech i Maria Kaczyńscy przeciw zaostrzeniu przepisów

Warto w tym miejscu przypomnieć, że tragicznie zmarli w katastrofie samolotu Tu-154 Lech i Maria Kaczyńscy opowiadali się przeciw zakazowi aborcji. – Jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam: nie wolno naruszać – mówił były prezydent RP.

Niespodziewany apel Morawieckiego ws. aborcji. Zdumiewające słowa na konferencjiNiespodziewany apel Morawieckiego ws. aborcji. Zdumiewające słowa na konferencjiCzytaj dalej

– Zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsza, bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić – wskazywała z kolei Maria Kaczyńska, cytowana przez o2.pl.

źródło: o2.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające słowa o szczycie epidemii w Polsce. Lekarze biją na alarm, czarny scenariusz akurat na czas świątecznych wyjazdów
  2. Najnowsze ustalenia w sprawie 1 listopada. Jak będzie wyglądało Wszystkich Świętych w czasie pandemii?
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  6. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  7. Wzięła kęs ogórka kiszonego i spojrzała z niedowierzaniem do wnętrza. Już wiedziała, że popełniła niewybaczalny błąd