Marta Kaczyńska. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Listopada 2020

B. mąż Marty Kaczyńskiej nagle wpadł we wściekłość. Posypały się wulgaryzmy

Co na wpis Dubienieckiego powie Marta Kaczyńska? Były mąż prawniczki uskarża się na ciągnące się zawieszenie go w roli adwokata. O pomoc poprosił odrzuconą przez Sejm społeczną kandydatkę na RPO oraz obrońców byłego ministra edukacji.

Od 2007 do 2016 roku Marta Kaczyńska tworzyła związek małżeński z Marcinem Dubienieckim. Mężczyzna od 2019 roku ma problemy z prawem. Działania Romana Giertycha oraz sposób, w jaki odebrała je opinia publiczna, znacznie zdenerwowały adwokata. Za pośrednictwem Twittera opublikował dosadny wpis.

Zaskakujące wyznanie jednej z gwiazd Zaskakujące wyznanie jednej z gwiazd "Świata według Kiepskich". Do pewnego momentu nie mógł się z czymś pogodzićCzytaj dalej

Dubieniecki został ujęty w 2019 roku przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wówczas wymiar sprawiedliwości w Szczecinie zarządził dwumiesięczny areszt, stanowiący środek tymczasowy do momentu rozpatrzenia sprawy. W lutym bieżącego roku karę wydłużono do 15 marca.

Były mąż Marty Kaczyńskiej został oskarżony wspólnie z byłym wiceministrem skarbu oraz biznesmenem Krzysztofem B. o przyjęcie łapówki wartej pół miliona złotych. Grozi im za to nawet do 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Chodzi również o nadzór nad SKOK Wołomin oraz powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej.

Jak podawali agenci CBA, w zamian za przyjęcie pieniędzy, w latach 2012-2014, dawny partner Marty Kaczyńskiej miał zablokować wprowadzenie zarządu komisarycznego w SKOK Wołomin. Zarzuty wobec Dubienieckiego dotyczą też wprowadzenia do organu wskazanej przez Krzysztofa B. osoby.

Kolejna wpadka na planie Kolejna wpadka na planie "Dzień Dobry TVN", Małgorzata Ohme może żałować. Czy będzie kolejna afera?Czytaj dalej

Adwokat wciąż nie może wykonywać swojego zawodu. Sprawa Giertycha, który natychmiastowo wrócił do pracy, doprowadziła go do furii. W mediach społecznościowych drugi mąż Marty Kaczyńskiej poprosił o pomoc. "Czy mogłaby Pani Zuzanna Rudzińska jako kandydatka na RPO zająć się w ramach społecznej kontroli przestrzeganiem zasad praworządności i stosowania równych miar przez sądy dyscyplinarne w samorządzie adwokacki względem adwokatów" - czytamy we wpisie.

Warto jednak zaznaczyć, że kandydatura Rudzińskiej na urząd RPO została odrzucona przez Sejm.

"Od 5 lat i 2 miesięcy jestem zawieszony, a inni z podobnymi zarzutami jak moja osoba nie są zawieszeni. O co w tym wszystkim chodzi. Ok. 20 adwokatów w izbie gdańskiej ma zarzuty karne, a tylko ja jestem zawieszony i to ponad 5 lat. Proszę o pomoc Jacka Dubois i Jakuba Wende. Brońmy praworządności razem!" - grzmiał na Twitterze Dubieniecki.

Roman Giertych utrzymuje, że działania prokuratury mają charakter czysto polityczny, a Centralne Biuro Antykorupcyjne miało szukać w jego mieszkaniu taśm z udziałem Adama Hofmana. Były polityk Prawa i Sprawiedliwości zaprzecza, jakoby był zamieszany w aferę. Były mąż Marty Kaczyńskiej czuje się jednak poszkodowany

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

"Dlaczego jest tak, że wszyscy dziś twierdzą, że Prokuratura jest zła. Jest! Ale gdzie k**wa byliście wszyscy piewcy obrony demokracji i praworządności jak Prokurator w mojej sprawie nie wypuszczał mnie pomimo decyzji sądu i wpłaconego poręczenia majątkowego. Bądźmy poważni!" - podawał w społecznościowym medium.

Marta Kaczyńska odcina się od działań swojego byłego męża i nie komentuje sprawy.

Choroba wyniszczyła jurora Choroba wyniszczyła jurora "The Voice Senior". Teraz ostrzega innych i mówi, czym może się skończyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Rząd otwiera galerie. Lekarz: to błąd i skandal
  2. Niby dobrze znana, a smakuje zupełnie inaczej. Surówka z czerwonej kapusty z 1 dodatkiem dosłownie podbije twoje podniebienie
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Wicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokami
  7. Codziennie wielkie przeceny na Amazon z okazji Black Friday Week. Ogromne okazje, nie można ich przegapić

Źródło; [RMF FM/Wirtualna Polska/Twitter/Marcin Dubieniecki]