Marta Kaczyńska. Flickr/Piotr DrabikŹródło: Flickr/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 16 Października 2020

Marta Kaczyńska ponad prawem? Dziennikarze przyłapali ją na gorącym uczynku, trudno uwierzyć, że znowu zignorowała przepisy

W sobotę przez wzrost zachorowań na koronawirusa cała Polska znalazła się w żółtej strefie. Obostrzenia z tym związane dotknęły wszystkich. Czy na pewno? Marta Kaczyńska postanowiła je zlekceważyć i mimo zaleceń płynących z góry, przebywała ze swoją córką na świeżym powietrzu, nie zasłaniając nosa i ust.

Jak przekazuje o2.pl, Marta Kaczyńska została przyłapana podczas spaceru ze swoją córką po Sopocie. Dziennikarze zrobili jej ukryte zdjęcia.

Barbara Giertych przerwała milczenie ws. pobytu męża w szpitalu. Ujawniła, w jakim stanie jest Roman GiertychBarbara Giertych przerwała milczenie ws. pobytu męża w szpitalu. Ujawniła, w jakim stanie jest Roman GiertychCzytaj dalej

Marta Kaczyńska nie musi zakrywać nosa i ust?

Od soboty w całym kraju obowiązuje żółta strefa. W związku z tym we wszystkich miejscowościach obowiązuje noszenie masek nie tylko w sklepach, ale również na świeżym powietrzu. Nim wprowadzono jeszcze te obostrzenia, internauci już grzmieli, gdy podczas zaprzysiężenia na stanowisko wicepremiera, Jarosław Kaczyński zapomniał założyć z powrotem swoją maskę i podawał nieosłoniętą rękawiczką rękę prezydentowi Dudzie. Zdawałoby się jednak, że po wprowadzeniu obostrzeń, rządzący i ich rodziny będą mieli trochę więcej skrupułów względem pozostałych obywateli.

Portal o2.pl przyłapał Martę Kaczyńską podczas spaceru w Sopocie, który w odróżnieniu od reszty Polski od dwóch tygodni znajduje się w czerwonej strefie, więc takiej, w której ryzyko zarażenia jest jeszcze większe. Nie nosiła ona maseczki na świeżym powietrzu, podobnie jak jej 13-letnia córka. Matka dała zły przykład córce. Było to bardzo nierozważne zachowanie.

Tysiące Polaków zapłacą ponad 1000 zł, opłata poszybuje w górę. Nikt się nie wywinie?Tysiące Polaków zapłacą ponad 1000 zł, opłata poszybuje w górę. Nikt się nie wywinie?Czytaj dalej

Na pierwszym zdjęciu można zobaczyć, jak córka zmarłego prezydenta, nosi maseczkę na brodzie. Potem poszła z córką do Żabki i tylko na wizycie w sklepie założyła maseczkę, po wyjściu z niego jednak szybko ją zdjęła. Podobnie uczyniła na torze wyścigowym. Maseczki znów wylądowały na brodzie. Zdaje się, że ani pani Kaczyńska, ani jej córka nie mają specjalnych zaświadczeń od lekarza o tym, że nie mogą nosić masek?

Wszystkie miejsca, w których się znajdowały, wymagały już osłonięcia nosa i ust. Nie wiadomo więc, czemu Marta Kaczyńska i jej córka nie przestrzegały obostrzeń.

Obostrzenia w czerwonej strefie

Od soboty kolejne miasta dołączają do Sopotu i zostają objęte czerwoną strefą. W związku z tym przypominamy o obowiązujących obostrzeniach:

- ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę.
- od 19.10 – zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne).
- podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7 mkw.
- w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób.
- w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).
- lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos.

- ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności.
- w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność.
- zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Początek końca Tadeusza Rydzyka? Wszczęto procedury, których finał może być bolesny
2. Zapłacisz nawet 200 złotych. Nowy sposób naliczania opłat za śmieci to poważny cios dla rodzin
3. Stan polityka PiS zakażonego koronawirusem pogorszył się. Jest pod tlenem

źródło: [o2.pl][natemat.pl]

Żona Giertycha nie ma spokoju po zatrzymaniu męża. Pod jej oknami dzieją się niewyobrażalne rzeczyŻona Giertycha nie ma spokoju po zatrzymaniu męża. Pod jej oknami dzieją się niewyobrażalne rzeczyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarny trener mistrzów świata wraca z emerytury. Obejmuje kultową drużynę, której grozi upadek
  2. Zostawisz znacznie więcej pieniędzy w kieszeni. Świetna wiadomość dla klientów dwóch wielkich banków
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Ważny komunikat rzecznika rządu. Ogromne zmiany w funkcjonowaniu sklepów wchodzą w życie już dziś

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News