Marta Kaczyńska. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Lutego 2020

Dlaczego Marta Kaczyńska nie ma rodzeństwa? Prawda jest przykra

Marta Kaczyńska choć poza działalnością publicystyczną stroni od mediów, pozostaje na ich ciągłym celowniku. Opinię publiczną poruszają podejmowane przez nią w prywatnym życiu decyzje, zdające się stać w sprzeczności z głoszonymi przez prawniczkę poglądami. Mimo tej względnej skrytości, córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej swego czasu pozwoliła obserwatorom zajrzeć do swojego życia. W wywiadzie rzece z Dorotą Łosiewicz opisała swoich rodziców a co za i tym idzie - i własne dzieciństwo.

W książce "Moi Rodzice" Kaczyńska ze szczegółami opisała swoje wspomnienia z dzieciństwa. Jej opis rodziców nakłada się na wizerunek, który starali się pielęgnować w mediach. Niezależnie od tego, jak oceniana jest polityka Lecha Kaczyńskiego, jego relacja z Marią Kaczyńską sprawiała wrażenie wyjątkowej. Pierwsza dama miała ewidentny wpływ na decyzje, podejmowane przez swojego męża, o czym przypomina się zwłaszcza w kontekście jej sprzeciwu wobec zaostrzania prawa aborcyjnego w 2007 roku.

Tadeusz Rydzyk odtrącił brata? Ujawniamy prawdę o jego rodzinieTadeusz Rydzyk odtrącił brata? Ujawniamy prawdę o jego rodzinieCzytaj dalej

W wywiadzie z Łosiewicz córka pary prezydenckiej opisała swoich rodziców, jako wyjątkowo ciepłych, łagodnych i oddanych rodzinie. Zdradziła również, dlaczego nigdy nie zdecydowali się na kolejne dziecko.

Marta Kaczyńska wyjawiła, dlaczego jest jedynaczką

Z wywiadu dowiadujemy się, że małżeństwo nie miało wystarczających warunków materialnych, aby zdecydować się na kolejne dziecko.

- Powody są dość prozaicze - po prostu rodzice nie mieli warunków na kolejne dziecko. Taty ciągle nie było w domu, czasy były ciężkie, nie przelewało się. Zawsze chciałam mieć starszego brata, ale to życzenie było niemożliwe do spełnienia - odpowiedziała na pytanie o to, dlaczego została jedynaczką.

Kaczyńska dodała jednak, że jej rodzice zrobili wszystko co było w ich mocy, aby miała wspaniałe dzieciństwo. Tak też je wspomina. Nawet wówczas, kiedy rodzice nie mieli szczególnych funduszy, zapewniali Marcie szereg atrakcji.

- Mój pierwszy samodzielny wyjazd to była wieś Nadole, obóz anglojęzyczny zorganizowany w blaszanych parterowych budynkach pozostawionych przez budowniczych elektrowni w Żarnowcu. Miałam jedenaście lat. Gdy rodzice mnie odwiedzili, byłam wzruszona, ale nie chciałam tego po sobie pokazać, bo uważałam, że jestem już duża - opowiedziała Kaczyńska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 1200 zł dla 63 tys. matek. Po świadczenie mogą zgłaszać się też ojcowie

2. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Krzysztof Cugowski nagle chwycił mikrofon na pogrzebie Lipki. Wszyscy usłyszeli jego słowa, bliscy zalali się łzami