Marta Kaczyńska. Andrzej Iwanczuk/Reporter/East NewsŹródło: Andrzej Iwanczuk/Reporter/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Marca 2020

Marta Kaczyńska chciałaby zmienić pracę? Jej ostatni felieton wygląda jak laurka

Marta Kaczyńska jest stałą felietonistką tygodnika "Sieci". W swoim najnowszym tekście rozpływa się nad ustawą złożoną przez ministra cyfryzacji, dotyczącą doręczeń elektronicznych. "Usługi pocztowe mają zostać zrewolucjonizowane", pisze Kaczyńska.

"Rząd przyjął w lutym br. projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych przedłożony przez ministra cyfryzacji", pisze Kaczyńska w felietonie zatytułowanym "Nadchodzi e-list polecony". Jak czytamy, "Zgodnie z założeniami dokumentu podstawową formą wymiany korespondencji (...) ma być w niedalekiej przyszłości doręczenie elektroniczne".

Autorka tekstu nie może nachwalić się zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Cyfryzacji i stawia sprawę jasno: "Komunikacja obywateli z urzędami zostanie znacznie przyspieszona", jako że "formalności będzie można załatwiać, nie wychodząc z domu".

Nagła, pilna decyzja premiera Morawieckiego. Wszystkie imprezy masowe odwołaneNagła, pilna decyzja premiera Morawieckiego. Wszystkie imprezy masowe odwołaneCzytaj dalej

Marta Kaczyńska: "Jeszcze szybsza i sprawniejsza modernizacja"

"Za sprawą nowych przepisów usługi pocztowe mają zostać zrewolucjonizowane", przekonuje Kaczyńska. Dodaje, że "podmiotem odpowiedzialnym za koordynacje i realizację nowych form doręczenie elektronicznego będzie Poczta Polska" i wskazuje, że wspominany państwowy podmiot "w ostatnich latach widocznie stara się nadążyć za postępem technologicznym i udoskonala swoje usługi, korzystając z komunikacji elektronicznej".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bliska współpracowniczka Dudy złośliwe kpiła z Kaczyńskiego? „GW” ujawnia nietypową, prywatną „poezję”
2. Koronawirus. Wszystkie masowe imprezy odwołane

"Należy zakładać, że pokłosiem nowej roli państwowego operatora stanie się jeszcze szybsza i sprawniejsza modernizacja oraz zapewnienie wzrostu jego konkurencyjności względem komercyjnych podmiotów", czytamy.

Rzecz jasna, nie obyło się bez szpilki wbitej byłemu rządowi. "Nie sposób nie wspomnieć reformy z czasów rządów koalicji PO-PSL, która wyprowadziła m.in. przesyłki sądowe z urzędów Poczty Polskiej do prywatnej firmy kurierskiej, co spowodowało, że doręczenie wyroków sądowych i innych pism procesowych odbywały się nierzadko w zaskakujących lokalizacjach -- punktach prowizorycznie przystosowanych do przekazywania korespondencji. Takich jak choćby pewna weranda prywatnego mieszkania, którą w tamtym czasie z niemałym zdumieniem musiałam odwiedzić, by odebrać przesyłkę". Przyszłość, zdaniem Kaczyńskiej, rysuje się jednak znacznie lepiej. "Takie realia to już na szczęście wspomnienie", pisze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Kto zamiast Kurskiego? Nowy pełniący obowiązki prezesa TVP, nieoficjalnie znamy nazwisko
  4. Mogłeś zostać oszukany podczas zakupów. Krytyczne wyniki kontroli, wszystko wyszło na jaw
  5. "Agata Duda wolałaby, żeby jej nie było". Mocne słowa o pierwszej damie
  6. CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariusz

Źródło: "Sieci"

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News