Marta Kaczyńska
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Marca 2020

Cynizm Marty Kaczyńskiej nie ma granic. Chodzi o dzieci i podatki dla rządu

Marta Kaczyńska na łamach tygodnika "Sieci" poruszyła niezwykle ważny temat, mianowicie: coraz częstszych przypadków otyłości wśród dzieci. W swoim felietonie radzi, jak uniknąć problemu nadwagi i zachwala nowy podatek.

Autorka felietonu przytacza dane, według których 53 proc. kobiet i 68 proc. mężczyzn cierpi na nadwagę. Jak zauważa Marta Kaczyńska, problem ten dotyka również najmłodszych.

Zdaniem Kaczyńskiej nadwaga wśród dzieci to palący problem, który może doprowadzić do cukrzycy, stłuszczenia wątroby oraz zaburzenia tolerancji glukozy, podaje Fakt 24.

Wyciekły szczegóły spotkania w TVP. Jacek Kurski ma coraz mniej czasuWyciekły szczegóły spotkania w TVP. Jacek Kurski ma coraz mniej czasuCzytaj dalej

Marta Kaczyńska: prozdrowotny podatek cukrowy

Felietonistka "Sieci" powołuje się na dane Światowej Organizacji Zdrowia, według których brak zmiany obecnie obowiązujących trendów żywieniowych zaowocuje w przyszłości otyłością u niemal 270 mld dzieci. Co więcej, 90 mln z nich ma zmagać się z otyłością ciężką.

Kaczyńska wskazuje, że w ciągu ostatnich 40 lat na świecie podwoiła się liczba osób otyłych, a trend ten nie ominął naszego kraju.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Ważna decyzja w związku z koronawirusem. Wyłączą przyciski w autobusach i tramwajach w Warszawie

Trudno nie zgodzić się z tezami stawianymi przez autorkę, zwłaszcza, że popiera je przeprowadzonymi badaniami. Wspomniane informacje to jednak jedynie wstęp do dania głównego: nowego podatku cukrowego.

Marta Kaczyńska przyklaskuje partii rządzącej za wprowadzenie "prozdrowotnych przepisów ustanawiających nowy podatek". Autorka zaznacza, że "Podatek zasili budżet kwotą ok. 3 mld rocznie. Większość wpływów będzie przekazywana NFZ, pozostała część zostanie rozdysponowana dla gmin i Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej". Apeluje również, by ograniczyć reklamy słodyczy i wzmóc kampanie społeczne dotyczące zdrowego odżywiania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka wicemistrzynią świata. To już trzeci medal naszej reprezentantki
  2. WHO pilnie ostrzega przed banknotami. Lepiej nie dotykajcie gotówki, konsekwencje mogą być tragiczne
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Turyści masowo oszukiwani w polskich Tatrach. Prawie każdy daje się nabrać na fałszywe oscypki

Źródło: Fakt

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News