Marsz Tysiąca Tóg. https://twitter.com/OloCzarny/status/1215948815041290241
Źródło: https://twitter.com/OloCzarny/status/1215948815041290241
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Stycznia 2020

Policja blokuje "Marsz Tysiąca Tóg"? Niepokojące doniesienia

Marsz Tysiąca Tóg rozpoczął się w Warszawie o godzinie 15. Polscy (ale i zagraniczni) sędziowie protestują wobec procedowanych ostatnio w parlamencie zmian w ustawach sądowych. Uczestnicy zmierzający na marsz z Lublina zostali zatrzymani przed Inspekcję Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze postanowili bowiem nader dokładnie sprawdzić ich autokar.

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego postanowili sumiennie sprawdzić stan autokaru. "Inspektor pojawił się na miejscu zbiórki wraz z pierwszymi uczestnikami, po 10.00", czytamy na Twitterze w relacji jednego z uczestników marszu. Jak informuje, kontrola trwała do godziny 11:30.

"Tymczasem w Lublinie autobus z uczestnikami #Marsz1000Tog nie może wyjechać do Warszawy, bo policja od godziny sprawdza stan pojazdu, choć nikt z jadących o to nie prosił. Nie wiadomo, czy dojadą, na czas, ale taki chyba był plan, co?", czytamy na Twitterze.

Marsz tysiąca tóg

Marsz Tysiąca Tóg: półtoragodzinna kontrola autokaru

Jak twierdzi nasz rozmówca, inny uczestnik marszu, ewidentnie czekano na dwa wyruszające z Lublina autokary, ponieważ żaden inny pojazd nie odjeżdżał z tego parkingu. – Zrobiono nam bardzo szczegółowy przegląd pojazdów – usłyszeliśmy podczas rozmowy.

Inspekcja Ruchu Drogowego ma, rzecz jasna, prawo do kontrolowania pojazdów, tym razem inspekcja była jednak wyjątkowo gorliwa. Jak się dowiedzieliśmy, dotyczyła między innymi rolki w tachografie, ponieważ zdaniem funkcjonariusza była ona zbyt krótka. Wobec tego nakazano ją wymienić. Stwierdzono również, że zarówka ma nieodpowiedni odcień.

– W trosce o komfortową jazdę sędziów na manifestację zadbano o to, by pojazdy, którymi będziemy jechać, były w stanie absolutnie nienagannym – zapewnia, delikatnie ironizując, nasz rozmówca.

Poruszające zdjęcia z pogrzebu bohaterów. Poświęcili życie, by ratować zwierzętaPoruszające zdjęcia z pogrzebu bohaterów. Poświęcili życie, by ratować zwierzętaCzytaj dalej

Jak mówią idący w dzisiejszym marszu sędziowie, protestują przeciwko "zamykaniu prawnikom ust". Marsz odbywa się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Rozpocznie się spod Sądu Najwyższego, a swój pochód zakończy pod Sejmem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. To może być koniec Urzędów Skarbowych. Jest plan resortu finansów

2. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok

3. Syn polskiej aktorki z dawnych lat doznał udaru. Jego pracami zachwycał się sam Jamie Oliver

4. Gwiazdor Sanatorium miłości znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Dokonał bohaterskiego czynu

5. Gienek Loska w ciężkim stanie neurologicznym. Nowe informacje z fundacji

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI