Marsz Niepodległości
Źródło:Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Listopada 2019

Prymas Polski skrytykował organizatorów "Marszu Niepodległości". Musiało zaboleć

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy już jutro, 11 listopada. Organizatorzy, odpowiedzialni za tegoroczną edycję wydarzenia, po raz kolejny postawili na hasło i logo, odwołujące się do religii - marsz promuje grafika zaciśniętej pięści, owiniętej różańcem, oraz fraza "Miej w opiece naród cały".

Oburzenia wydźwiękiem tegorocznego loga nie ukrywały osoby, spoza środowiska narodowców. Teraz organizatorzy marszu muszą zmierzyć się z krytyką cięższego kalibru. Do grafiki odniósł się sam prymas Polski, abp Wojciech Polak.

Szymon Hołownia prosi o pomoc w pięknej sprawie. Rząd PiS może się wstydzićSzymon Hołownia prosi o pomoc w pięknej sprawie. Rząd PiS może się wstydzićCzytaj dalej

Marsz Niepodległości profanuje różaniec?

Opinię na temat łączenia różańca z zaciśniętą pięścią, mogącą symbolizować przemoc, abp Polak wygłosił w programie Onet Opinie.

- Wykorzystanie symboli do wszelkiego rodzaju zewnętrznych manifestacji jest dla mnie zawsze sytuacją, budzącą wielką wątpliwość i nieporozumienie. Mówiłem już w przeszłości, kiedy dotyczyło to użycia krzyża na jakimś marszu, na którym padały hasła ksenofobiczne czy rasistowskie. Mówiłem zdecydowanie, że nie można iść pod krzyżem głosząc jednocześnie nienawiść do drugiego człowieka - powiedział prymas.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News