Marsz Niepodległości: Ojciec z dzieckiem na ramionach jako żywa tarcza
Źródło: Facebook/OMZRIK
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Listopada 2019

Przerażające nagranie z marszu niepodległości. Dziecko wykorzystane, jako żywa tarcza

Szokujące sceny rozegrały się na tegorocznym Marszu Niepodległości, organizowanym rokrocznie w największych polskich miastach w Święto Niepodległości. Niemal tradycją stały się już liczne zamieszki, prowokacje, krzyki i przepychanki, które można zaobserwować podczas marszów, organizowanych przez środowiska narodowe. Uczestnicy marszu zabierają na to wydarzenie niekiedy nawet swoje małe dzieci, ryzykując przy tym ich zdrowie, a czasem nawet życie. Podczas poniedziałkowego marszu we Wrocławiu szczytem nieodpowiedzialności i głupoty zasłynął pewien ojciec.

Mimo decyzji władz miasta o rozwiązaniu marszu, uczestnicy nie chcieli się rozejść i doszło do zamieszek. Na opublikowanym w sieci nagraniu można zaobserwować scenę z bojowo nastawionym mężczyznom z dzieckiem na ramionach. Ojciec-narodowiec naraził życie swojego niespełna kilkuletniego dziecka, wychodząc z nim naprzeciw kordonu policyjnego. Dziecko było wyraźnie przerażone, a ojciec nie reagował na prośby policji, która próbowała przekonać mężczyznę, że dziecko jest w niebezpieczeństwie.

Marsz Niepodległości oczami zagranicznych mediów. Jest inaczej, niż w ubiegłych latachMarsz Niepodległości oczami zagranicznych mediów. Jest inaczej, niż w ubiegłych latachCzytaj dalej

Marsz Niepodległości: Dziecko jako żywa tarcza?

Nie do pomyślenia dla przeciętnego rodzica jest takie ryzykowanie życia swojej małej pociechy. Dla tego ojca najwidoczniej ważniejsze okazały się być inne wartości i ideały. Mężczyzna z dzieckiem użytym jako żywa tarcza prokowacyjnie stanął w miejscu największego zagrożenia i wdał się w szarpaninę z policjantami. W pewnym momencie na nagraniu słychać nawet płacz dziecka oraz wybuchające petardy i rzucane butelki. Ojciec zdaje się nie zwracać na to uwagi, a wręcz dalej się stawia i upiera, że chce maszerować. Jest przy tym bardzo zdenerwowany i agresywny.

Strach pomyśleć do czego jeszcze może doprowadzić tak skrajny fanatyzm i do czego zdolni się zwolennicy tego marszu.

Nagranie zostało przekazane policji i sądowi rodzinnemu. Można je zobaczyć na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Marsz Niepodległości oczami zagranicznych mediów. Jest inaczej, niż w ubiegłych latach

2. Ksiądz pisał obsceniczne wiadomości do 13-latki. Prokuratura i kuria problemu nie widzą

3. W końcu! Po ujawnieniu wstrząsających nagrań zamknięto laboratorium, w którym zwierzęta wyły z bólu

4. W końcu. Szymon Hołownia komentuje sprawę swojej prezydentury