Obywatele wypowiedzieli się w sprawie Marszu Niepodległości.. YouTube.com/ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Źródło: YouTube.com/ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Listopada 2020

Wiemy, co naprawdę sądzą Polki i Polacy o Marszu Niepodległości. Wielu może być zaskoczonych

Obywatele wypowiedzieli się w sprawie Marszu Niepodległości, który w tym roku doprowadził do eskalacji przemocy ze strony jego uczestników. Ogromna część badanych chce delegalizacja wydarzenia.

Tegoroczny Marsz Niepodległości był bez wątpienia historyczny. Niestety, wagi nie nadała mu piękna oprawa czy propagowanie patriotycznych wartości. Wydarzenie organizowane przez Roberta Bąkiewicza było bowiem bez wątpienia jednym z najbardziej agresywnych, jakie przyszło nam oglądać od lat.

Dość powiedzieć, że zmierzający w kierunku Wisły narodowcy, widząc wywieszony na jednym z balkonów symbol Strajku Kobiet, zdecydowali rzucić w jego kierunku podpaloną racą. Chybili.

W efekcie spłonęło mieszkanie zlokalizowane dwa piętra niżej, należące do starszego mężczyzny – artysty i wybitnego znawcy twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Zaskakujące wyznanie jednej z gwiazd Zaskakujące wyznanie jednej z gwiazd "Świata według Kiepskich". Do pewnego momentu nie mógł się z czymś pogodzićCzytaj dalej

Bitwa pod Empikiem

Niemniej kontrowersji wzbudziła słynna już bitwa pod Empikiem. W ścisłym centrum stolicy grupa uczestników marszu zaatakowała funkcjonariuszy policji. W ruch poszły race, barierki, a nawet pozostawione na ulicy elektryczne hulajnogi.

– W rejonie ronda de Gaulle’a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego – mówili potem policjanci.

Blisko 40 proc. za odwołaniem Marszu Niepodległości

Warto przypomnieć, że jeszcze przed 11 listopada tegorocznego Marszu Niepodległości zakał warszawski ratusz. Wobec oświadczenia Rafała Trzaskowskiego organizatorzy wydarzenia przekazali, że odbędzie się ono w formie zmotoryzowanej.

Kolejna wpadka na planie Kolejna wpadka na planie "Dzień Dobry TVN", Małgorzata Ohme może żałować. Czy będzie afera?Czytaj dalej

Choć narodowcy mieli przemierzać stolicę w samochodach, nie stwarzając tym samym zagrożenia epidemicznego, ogromna część uczestników Marszu zdecydowała się na tradycyjną formę "świętowania".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

W związku z licznymi kontrowersjami Agencja Badań i Rynku SW Research postanowiła zapytać obywateli, czy życzyliby sobie organizacji wydarzenia w kolejnych latach. Badanie przeprowadzono na zlecenie "Rzeczpospolitej".

39,3 proc. respondentów uważa, że Marsz nie powinien być dalej organizowany. 20 proc. uczestników badania wskazało, że forma mogłaby zostać utrzymana, gdyby zmianie uległ organizator.

Kontynuację przeprowadzania Marszy niezależnie od jakichkolwiek zmian popiera 21,1 proc. pytanych. Zdania w sprawie nie miało 19,6 proc.

źródło: Rzeczpospolita

Choroba wyniszczyła jurora Choroba wyniszczyła jurora "The Voice Senior". Teraz ostrzega innych i mówi, czym może się skończyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"