Mariusz Trynkiewicz. Youtube.com/tvplodzarchiwumŹródło: Youtube.com/tvplodzarchiwum
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Grudnia 2019

Mariusz Trynkiewicz zostanie bohaterem filmu. Podjęto decyzję

Mariusz Trynkiewicz w 1988 roku brutalnie zamordował czterech chłopców. Zbrodnia, do której doszło w Piotrkowie Trybunalskim, jest wciąż żywa w pamięci mieszkańców. Jeden z nich, reżyser i scenarzysta Adam Guziński, zdecydował się nakręcić film o Trynkiewiczu.

– Nie interesuje mnie sensacyjno-populistyczna historia tzw. „Szatana” czy „Bestii z Piotrkowa”, o których pisały media. Chcę spojrzeć na sprawę z szerokiej psychologicznej perspektywy – mówił Guziński w wywiadzie udzielonym Dziennikowi Łódzkiemu. – Interesuje mnie obiektywne poznanie, jak to zdarzenie wpłynęło na życie wszystkich osób, które doświadczyły tej tragedii. Zarówno od strony rodziny ofiar jak i od strony Trynkiewicza i jego rodziny – zaznaczył reżyser.

Akcja filmu ma toczyć się wokół rodzin zamordowanych chłopców. Guziński chce pokazać, w jaki sposób ta tragedia zmieniła ich życia. – Przez ich losy chciałbym opowiedzieć tę porażającą historię, która naznaczyła ich życie na całe lata, w sposób ostateczny i bezwzględny. Rodzin, które nigdy nie zaznały zadośćuczynienia i ulgi – powiedział.

Policja skandalicznie potraktowała kobietę. Policja skandalicznie potraktowała kobietę. "Będzie pani miała nauczkę"Czytaj dalej

Mariusz Trynkiewicz początkowo dostał karę śmierci

Trynkiewicz bestialsko zamordował chłopców w swoim mieszkaniu, do którego wcześniej udało mu się ich zwabić. Chłopcy otrzymali liczne rany nożem. Jak przypomina "Focus", morderca walił na oślep. Zwłoki nastolatków trafiły do piwnicy. Po kilku dniach Trynkiewicz wywiózł je do lasu, a następnie podpalił, by zatrzeć ślady. Po odkryciu, jak makabryczna zbrodnia miała miejsce w Piotrkowie, uważano, że to robota satanistów. Dopiero później ustalono, że zbrodnia miała podłoże seksualne. Wówczas jako pierwszy zareagował Jerzy Szymański, milicjant z Sulejowa. Trynkiewicz dokonał zbrodni, będąc na zwolnieniu warunkowym – został skazany za seksualne wykorzystywanie nieletnich.

– Ten film jest potrzebny – powiedział "Faktowi" Szymański. Zaręcza również, że w razie potrzeby jest gotowy pomóc reżyserowi. – Mimo trzydziestu lat od zbrodni, ta sprawa wciąż ma wpływ na ludzi w Piotrkowie. Należy im się inne spojrzenie na zbrodnię – dodał.

Morderca początkowo dostał karę śmierci. Jak przypomina "Focus", moratorium na wykonywanie tej kary, a następnie amnestia w grudniu następnego roku sprawiły, że karę zmieniono na 25 lat więzienia. W 2015 roku skończył mu się wyrok. Sąd uznał jednak Trynkiewicza za osobę stwarzającą zagrożenie i nakazał, by odizolować go w zamkniętym ośrodku w Gostyninie. Mężczyzna zaznacza, że kiedy wyjdzie, znów będzie zabijał. "To silniejsze ode mnie", ocenia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć

3. Politycy PiS napisali wiersz o Morawieckim. Urocze

4. Miejscowy proboszcz bez skrupułów rozlicza wiernych. Wyliczył nawet procent ich ofiarności

5. Ciemna strona kardynała Dziwisza. Będzie musiał tłumaczyć się z przeszłości

6. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media