. (screen) Youtube/Wirtualna PolskaŹródło: (screen) Youtube/Wirtualna Polska
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 26 Września 2020

Ona wsadziła Mariusza Trynkiewicza do więzienia. Teraz ujawnia: "żaden z niego potwór"

Małgorzata Ronc jest słynną prokuratorką. Za kratami posadziła Mariusza Trynkiewicza i Henryka Morusia. Ze stanowiska usunął ją Zbigniew Ziobro. Teraz opowiada w rozmowie z Wirtualną Polską o swojej pracy i o tym, jak wyglądały jej rozmowy z Trynkiewiczem.

Małgorzata Ronc mówi, że nie potrafi nie myśleć o sprawie Mariusza Trynkiewicza. Opowiada, jak wyglądały rozmowy z nim i jakim, według niej, jest człowiekiem oraz co doprowadziło go do popełnienia zbrodni.

Duda przepraszał Danutę Holecką na wizji. Wpadka na antenieDuda przepraszał Danutę Holecką na wizji. Wpadka na antenieCzytaj dalej

Ślub Mariusza Trynkiewicza przykrywką

Prokuratorka twierdzi, że ślub Mariusza Trynkiewicza był przykrywką do uzyskania wcześniejszego zwolnienia warunkowego. Choć przestępca jest już na wolności, to w ramach tzw. "ustawy o bestiach" został uznany za niebezpiecznego dla otoczenia i ponownie znalazł się za kratami. W 2016 roku wziął jednak ślub, co według Ronc jest jedynie wybiegiem, który ma postawić go w lepszym świetle. Jego żona żąda wypuszczenia go na wolność. Ronc mówi, że takiej szansy Trynkiewicz jednak mieć nie będzie.

- Nie sądzę, żeby którykolwiek biegły powołany przez sąd stwierdził, że Trynkiewicz nie stanowi zagrożenia dla chłopców – w wieku tych, których pozbawił życia. On nigdy nie powinien wyjść na wolność. Jeśli wyjdzie, zrobi to samo natychmiast - mówi prokuratorka w rozmowie z Wirtualną Polską.

Nie wpadł za prędkość. Fotoradar przyłapał go na gorącym uczynkuNie wpadł za prędkość. Fotoradar przyłapał go na gorącym uczynkuCzytaj dalej

Małgorzata Ronc: dla mnie to żaden powtór

Kobieta odpowiada również, dlaczego nie zgadza się z opinią wielu ludzi, co do tego, że Trynkiewicz jest potworem w ludzkiej skórze.

- Dla mnie żaden z niego potwór. To chory człowiek na tle hormonalnym i przemiany seksualnych pociągów. Nie był osobą, która zabijała dla pieniędzy, zysku czy dla jakichś innych niskich celów. Tak został ukształtowany w dzieciństwie. Tam tkwi przyczyna jego skłonności. Ja bym go więc nie nazywała potworem - twierdzi.

Jaka jest więc przyczyna zagrożenia, które stanowił dla chłopców?

Przerwał milczenie ws. tragicznych warunków pracy w TVP. Nie mieści się w głowiePrzerwał milczenie ws. tragicznych warunków pracy w TVP. Nie mieści się w głowieCzytaj dalej

- Wychowano go w ten sposób, że wyjście na plac zabaw i bawienie się z rówieśnikami, przy chorym rozumowaniu babci i ojca (oboje cierpieli na schizofrenię), było zabronione. To spowodowało, że kiedy dorósł, szukał kontaktu z chłopcami. To się przerodziło w tak nieszczęśliwe, dla skrzywdzonych przede wszystkim, ale i dla niego samego, zachowania - mówi Ronc.

Trynkiewicz inny niż Moruś

Prokuratorka zażądała kary śmierci dla Mariusza Trynkiewicza ze względu na rodziny ofiar. Mimo tego zdawała sobie sprawę, że nie można traktować takich spraw jak Henryka Morusia (seryjnego mordercy z Sulejowa, który zabił 7 osób i został skazany w 1993 roku) czy Trynkiewicza tak samo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

- To są dwie, skrajnie różne postacie. Mariusz był poczciwym, biednym, zahukanym, przerażonym człowiekiem. A Moruś był zbrodniarzem, który działał z pełną premedytacją, świadomością w celach rabunkowych, a według kodeksu karnego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Trynkiewicz wciąż walczy o wolność po tym, jak odbył karę 25 lat pozbawienia wolności.

źródło: [kobieta.wp.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News