Mariusz Max Kolonko zapowiedział zatrzymane Łukasza Szumowskiego.. (zdj. ilustr.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. ilustr.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Września 2020

Tego jeszcze nie było. Sam obwołał się prezydentem, teraz chce aresztować Łukasza Szumowskiego

Mariusz Max Kolonko zapowiedział zatrzymanie byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Nakaz opublikowany przez samozwańczego prezydenta Rzeczpospolitej ma związek z aferami finansowymi, do których miało dojść podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa.

Mariusz Max Kolonko, szanowany niegdyś dziennikarz, który w przeszłości pełnił m.in. funkcję korespondenta zarówno Telewizji Polskiej, jak i TVN-u w Stanach Zjednoczonych, a obecnie, jak sam wskazuje, "mówi, jak jest", w lipcu bieżącego roku obwieścił się nowym prezydentem Rzeczpospolitej. "Rozpoczynamy nowy rozdział w historii Naszej Ojczyzny. W związku z wygaśnięciem kadencji p. Duda obejmuję z dn. dzisiejszym obowiązki Prezydenta ad interim Stanów Zjednoczonych Polski", napisał Kolonko. Zwrot "ad interim" oznacza, że funkcję dziennikarz miałby pełnić tymczasowo. Jak zaznaczył, do czasu przeprowadzenia uczciwych wyborów.

Wiadomości TVP mocno odpłynęły? Danuta Holecka na wizji bez ogródek: Wiadomości TVP mocno odpłynęły? Danuta Holecka na wizji bez ogródek: "Na tle innych wypadamy lepiej"Czytaj dalej

Mariusz Max Kolonko aresztuje Łukasza Szumowskiego

Niełatwo jednoznacznie stwierdzić, czy ostatnie poczynania dziennikarza należałoby uznać za żart, czy też może powinny one niepokoić fanów byłego współpracownika TVP. Kolonko, którego działalność dotyczy ostatnio głównie publikowania nagrań w serwisie YouTube, najwyraźniej mocno wziął sobie do serca sprawowaną rzekomo funkcję głowy państwa i za pośrednictwem mediów społecznościowych obwieścił, że pociągnie do odpowiedzialności byłego już ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Nowe fakty ws. pasażera z hulajnogą z Jeleniej Góry, przedstawił swoją wersję. Czy jest prawdziwa?Nowe fakty ws. pasażera z hulajnogą z Jeleniej Góry, przedstawił swoją wersję. Czy jest prawdziwa?Czytaj dalej

Za pośrednictwem Facebooka Mariusz Max Kolonko, prezydent Stanów Zjednoczonych Polski, wydał nakaz zamrożenia środków finansowych należących do byłego szefa resortu zdrowia. "Zamrożenie kont bankowych i aktywów finansowych b. Ministra oraz osób fizycznych i prawnych i innych podmiotów, które otrzymały w przedmiotowym okresie fundusze Skarbu Państwa, na środki mające chronić zdrowie polskich obywateli w okresie pandemii COVID-19 do czasu sporządzenia szczegółowego bilansu strat, jakie poniósł Skarb Państwa w wyniku niegospodarności Min. Zdrowia środkami publicznymi", czytamy we wpisie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3.Rząd dalej straszy koronamandatami. Jednak sędziowie mają świetne wieści dla Polaków

Mariusz Max Kolonko najwyraźniej istotnie wierzy w sprawczość swoich słów. W sieci odnaleźć można sam dokument, który miałby być nakazem aresztowania Łukasza Szumowskiego. Poniższe polecenie zostało wydane Zbigniewowi Ziobrze. "Z uwagi na zaniedbania, nadużycia i niegospodarność w prowadzeniu wydatków Ministerstwa Zdrowia III RP związanych z przetargami na zakup przedmiotów mających za zadanie chronić zdrowie polskich obywateli w okresie trwającej pandemii Chińskiego Wirusa (COVID-19) w tym m.in. sprzętu medycznego, testów i innych środków ochrony na terenie Stanu Polska oraz ze względu na narażenie Skarby Państwa na straty szacowne wstępie na miliard złotych […] wydaje niniejszym nakaz aresztowania dla Szumowski Łukasz Jan [...]".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. Vega posiada taśmy sutenerów, na których są politycy? Sprawdzono, czy reżyser mówi prawdę
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Niestety, nie żyje. Czarny scenariusz się spełnił, miasto w żałobie

Źródło: Facebook