Mariusz Kamiński do dymisji? Tego chce opozycja. flickr.com/KancelariaPremiera
Źródło: flickr.com/KancelariaPremiera
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Grudnia 2019

Mariusz Kamiński może pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Zawiadomienie w prokuraturze

Mariusz Kamiński powinien podać się do dymisji? Takie są oczekiwania opozycji, a wszystko to za sprawą afery związanej z szefem NIK - Marianem Banasiem, która trafiła w piątek do prokuratury.

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało w piątek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa NIK - Mariana Banasia. W komunikacie napisano, że kontrola jego oświadczeń majątkowych "wykazała nieprawidłowości". Banaś wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym zadeklarował gotowość do składania wyjaśnień, ale zaprzeczył stawianym mu zarzutom.

Czy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondażCzy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondażCzytaj dalej

PiS w związku z aferą, żąda, żeby szef NIK jak najszybciej podał się do dymisji. Jednak chyba nie zanosi się na to, gdyż mijają kolejne dni i Marian Banaś pozostaje na swoim stanowisku. Sprawa bulwersuje zarówno obecnie rządzącą władzę, jak również opozycję. Ta zaś, w związku z zaistniałą sytuacją, żąda, aby swoją funkcję stracił koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

- Wiemy, że premier sam tej decyzji nie podejmie. Apelujemy do prezesa Kaczyńskiego, żeby dał zielone światło Morawieckiemu, bo ta dymisja jest konieczna - powiedziała w zeszłym tygodniu Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej.

Mariusz Kamiński do dymisji z powodu sprawy Banasia?

Niewykluczone jest, że Mariusz Kamiński będzie zmuszony pożegnać się ze stanowiskiem koordynatora służb specjalnych. Natomiast rzecznik prasowy - Stanisław Żaryn, zaprzecza takim doniesieniom.

- Nie słyszałem, żeby mój szef, minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński rozważał jakiekolwiek decyzje dotyczące podania się do dymisji - powiedział w poniedzałek rzecznik ministra Kamińskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jarosław Kaczyński z niższą emeryturą. Nadal dostaje więcej niż przeciętny senior

2. Jędraszewski u Rydzyka, jak zawsze "wesoło" o LGBT. "Tylko ci ludzie nie zginą"

3. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia

4. Zygmunt Chajzer dokonał niewyobrażalnego. Powinien być wzorem dla swojego syna

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach