Marian Opania. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Lutego 2020

Marian Opania pokłócił się z koleżanką z "Plebanii". Padły mocne słowa

Marian Opania swoim dorobkiem artystycznym zasłużył sobie na jedno z najwyższych odznaczeń, na jakie może liczyć aktor - Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Podobnie jak część jego kolegów i koleżanek po fachu, nie boi się wypowiadać w tematach, dzielących opinię społeczną. Jedna z jego ostatnich wypowiedzi zdecydowanie nie spodobała się Katarzynie Łaniewskiej, znanej m.in. z roli w serialu "Plebania".

Opanii od polityki uciec było trudno, zważywszy na propozycję, jaką dostał jakiś czas temu. Aktor odmówił wcielenia się w rolę Lecha Kaczyńskiego w filmie "Smoleńsk".

- Jestem człowiekiem w miarę inteligentnym, rozumnym, i wiem, że wydarzyła się koszmarna katastrofa, a nie żaden zamach - skomentował sprawę dodając, że "niezbyt ceni rodziny robiące kariery polityczne na religii smoleńskiej".

Aktorka znana z Aktorka znana z "Czterdziestolatka" była w wyjątkowej relacji z Rydzykiem. Niewiele osób zna prawdę o Irenie KwiatkowskiejCzytaj dalej

Aktor w rozmowie z "Onetem" nie ukrywał swojego stosunku do władzy.

- Uważam, tak jak za komuny, że jeżeli ktoś popiera ten typ władzy, to albo jest durniem, albo wyrachowanym łajdakiem, sprzedawczykiem. Innego wyjścia nie ma - stwierdził.

Marian Opania krytykowany przez koleżankę po fachu

Do sprawy postanowiła odnieść się Katarzyna Łaniewska, która sama odegrała rolę Anny Walentynowicz w "Smoleńsku". Aktorka nie kryje swojej sympatii do Prawa i Sprawiedliwości.

- Przykro mi. Powinien się wstydzić. To jednak zostaje zapisane - ocenia w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. WHO ogłosiła alarm ws. koronawirusa. Zagrożenie zdrowia na skalę światową

2. Nie widzieli się 15 lat, gdy wsiadł do samolotu, rozpętała się śnieżyca. Pomysł Polaka ją zachwycił

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z domu opieki. Nie mieści się w głowie, jaka rzecz dzieje się ze schorowaną 80-latką