Marian Banaś. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Marian_Banaś_Sejm_2016.jpg
Źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Marian_Banaś_Sejm_2016.jpg
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Grudnia 2019

Tak wyglądała praca Mariana Banasia. Samochody i podróże służbowe

Marian Banaś pełnił poprzednio funkcję wiceministra finansów. Podczas pracy w resorcie finansów miał korzystać z 3 aut i przejechać blisko 120 tys. kilometrów.

Banaś od listopada 2015 roku pełnił funkcję wiceministra finansów. Następnie, w czerwcu 2019 roku, został szefem resortu finansów. W sierpniu tego roku został wybrany na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli, gdzie zarabia ok 15 tys. brutto miesięcznie. W ministerstwie finansów zarabiał zresztą niewiele mniej. Jego wynagrodzenie w latach 2015-2019 wynosiło przeszło 11 tys. złotych.

Według Wirtualnej Polski Banaś w latach 2015-2019 nader często podróżował służbowymi samochodami. Było ich zresztą aż 3 – dwa pojazdy marki Skoda i jedno Audi. – Przejechał łącznie 117 465 km, wykorzystując 14 159 litrów paliwa za kwotę 67 353,74 zł – informuje wydział prasowy resortu finansów.

"Z aut służbowych korzystał dość często. W 2016 roku odbył 21 podróży służbowych, z tego 18 razy kursował z szoferem. A tylko 3 razy korzystał z samolotu. W 2017 roku podróży służbowych zaliczył znacznie więcej bo 43. W kolejnym roku krajowych wyjazdów było 24, a w tym roku 6", pisze wp.pl.

Kaczyński przy Pani Basi powiedział okrutny żart. Współpracownik prezesa zdradził jego treśćKaczyński przy Pani Basi powiedział okrutny żart. Współpracownik prezesa zdradził jego treśćCzytaj dalej

Marian Banaś wciąż nie zamierza podawać się do dymisji

Prezes NIK sprawuje swoją funkcję mimo nacisków ze strony Prawa i Sprawiedliwości, by podał się do dymisji. Warto przypomnieć, że Banaś został szefem Najwyższej Izby Kontroli po zgłoszeniu jego kandydatury przez PiS i wybrany głosami polityków partii rządzącej.

Afera w jego sprawie wybuchła, gdy okazało się, że jedna z jego krakowskich kamienic służy jako "hotel na godziny". CBA miało również wątpliwości co do oświadczeń majątkowych urzędnika.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. W Boże Narodzenie zmarła 15-letnia Gabrysia. Na jej leczenie Polacy uzbierali 4 miliony złotych

3. Ostatnia pozycja na pewno was zaskoczy. 10 kuchennych sztuczek, które odciążają portfel i planetę

4. Żona Adama Słodowego czekała miesiąc na jego pogrzeb. Dlaczego?

5. Jan Paweł II otrzymał pieniądze od księdza pedofila? Sensacyjne doniesienia "Washington Post"

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala