Marian Banaś kontratakuje. Szykuje się zemsta jakiej dawno nie było.. youtube.com/naTemat.plŹródło: youtube.com/naTemat.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Stycznia 2020

Marian Banaś mści się na politykach PiS. Mogą pożałować, że się od niego odcięli

Marian Banaś, szef NIK-u, zapowiada kontratak. Mści się na politykach PiS za skompromitowanie jego osoby i odsunięcie się od niego. Szykuje się zemsta jakiej dotąd nie było. Okazji do tego ma wiele, bowiem właśnie w ramach odwetu zapowiedział kontrole aż 90 kluczowych państwowych instytucji.

Marian Banaś w ramach odwetu i zemsty ma zamiar pod lupę kontrolną wziąć aż 90 państwowych instytucji. Wśród nich m.in. wojsko kierowane przez ministra MON Mariusza Błaszczaka. Sprawdzi, czy jest zdolne obronić granice Polski w sytuacji zagrożenia. Nie ominie także polskiej służby zdrowia, spółek skarbu państwa i stanu finansów naszego kraju. Kontroli poddana zostanie także służba ochrony państwa i przyczyna dużej ilości kolizji i wypadków rządowych limuzyn, a nawet TVP i wydatki Telewizji Publicznej. Haczyków i nieprawidłowości może znaleźć wiele.

Co się dzieje pod domem Jarosława Kaczyńskiego? Kolejny patrol policjiCo się dzieje pod domem Jarosława Kaczyńskiego? Kolejny patrol policjiCzytaj dalej

Marian Banaś kontratakuje. Szykuje zemstę na PiS. Państwowe instytucje zostaną wzięte pod lupę NIK-u

- Chce się w ten sposób zemścić na PiS. Choć NIK co roku bada, jak wydawane są publiczne pieniądze, w tym roku kontrole będą wyjątkowo skrupulatne - zdradza Faktowi osoba z otoczenia Banasia.

Raczej nie spodoba się to władzy i wszystkim odpowiedzialnym za funkcjonowanie poszczególnych państwowych instytucji i służb. Jednak minister zdrowia Łukasz Szumowski robi dobrą minę do złej gry. - To bardzo dobrze - zapewnia i dodaje, że wyniki każdej kontroli pozwalają instytucjom usprawniać pracę.

Resort Jacka Sasina, odpowiedzialny za spółki skarbu państwa, wypowiada się w podobnym tonie. - Będziemy współpracować z NIK - zapewnia Łukasz Wróblewski z resortu.

Do konfliktu Banasia z partią PiS doszło, gdy ta przestała go bronić po skandalu z jego kamienicą i jego dochodami. Finanse Banasia bada prokuratura. 

ZOBACZ TAKŻE:

1. Za spacer po lesie możesz zostać ukarany karą pozbawienia wolności. Specustawa podpisana przez prezydenta

2. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje