Marian Banaś koronawirus
Źródło: YouTube / naTemat
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 27 Lutego 2020

Marian Banaś nie próżnuje. Wkroczył do akcji ws. koronawirusa

Marian Banaś, mimo niesłabnących kontrowersji, wciąż pełni funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Bardzo szybko zareagował więc na zagrożenie koronawirusem, który - zdaniem ministra Łukasza Szumowskiego - pojawi się także w Polsce. W kraju ruszyły kontrole.

Marian Banaś, który wciąż stoi na czle NIK-u, szybko zareagował na potencjalne zagrożenie wirusem z Wuhan w Polsce. Na stronie internetowej instytucji ukazał się komunikat pt. "Zdążyć przed koronawirusem". Jak przekazano, rozpoczęła się już oficjalna kontrola "gotowości organów państwa do działania w obliczu realnego zagrożenia epidemią".

- Od początku lutego kontrolerzy sprawdzają, jak system ochrony zdrowia przygotowany jest do działania w sytuacji stwierdzenia wystąpienia chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. Obecnie kontrola prowadzona jest w zaplanowanych jednostkach. Jednak w związku z dynamiczną sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19, kontrolerzy na bieżąco pozyskują informacje także m.in. z jednostek związanych z transportem oraz leczeniem osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem - przekazano w oświadczeniu.

ZUS poniżył chorego na raka. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"Czytaj dalej

Marian Banaś wkracza do akcji ws. koronawirusa

Wiadomo już, że kontrole ruszyły właśnie na zlecenie Mariana Banasia. Ich wyniki zostaną opublikowane, gdy tylko zakończą się oficjalne prace w sprawie. Prezes NIK podjął decyzję o rozpoczęciu podobnych działań już pod koniec stycznia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Za niepozorny SMS zapłacisz majątek. Uwaga na naciągaczy
2. Szpital Bródnowski zamknął SOR. Dezynfekcja po pacjencie

- Od początku lutego kontrolerzy NIK sprawdzają stan przygotowania systemu ochrony zdrowia do działania w sytuacji stwierdzenia wystąpienia chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. Kontrola obejmuje wszystkie kluczowe elementy systemu ochrony przed tego rodzaju zagrożeniami - dodano w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wypadek Tomasza Hajto do dziś budzi ogromne emocje. Internauci nie mogą mu zapomnieć śmiertelnego potrącenia staruszki
  3. Ciężarówce wystrzeliła opona, przewróciła się na bok. Kolumna rządowa o mało nie miała wypadku
  4. Nagranie z otwarcia Castoramy podbija internet. Klienci wynieśli, ile mogli
  5. Dwa razy sprawdzaliśmy, czy naprawdę to napisał. W internecie nic nie ginie, choć Duda może chcieć usunąć swój wpis
  6. Filip Chajzer i Anna Kalczyńska zostaną ukarani? Ich przełożony z niejednoznaczną odpowiedzią
  7. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Źródło: NIK