Marian Banaś. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Marca 2020

Banaś nie daje o sobie zapomnieć. Ujawnia dużą hipokryzję zwalczających go działaczy PiS, nie wytrzymał?

Marian Banaś nie zamierza podać się do dymisji. Prezes NIK odniósł się do nieprawidłowości w jego oświadczeniu majątkowym, słynnej kamienicy w Krakowie oraz akcji prowadzonych przez CBA. "Nie przestraszą mnie przeszukania", zaznacza w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

– Drobne nieścisłości mogą zdarzyć się każdemu. Nie dyskwalifikują nikogo w pełnieniu funkcji publicznej – przekonywał Banaś w rozmowie z "DGP", odnosząc się do nieprawidłowości odkrytych w jego oświadczeniu majątkowym. Zaznaczył, że był przekonany, iż w jego oświadczeniach nie ma błędów, ponieważ do czasu objęcia funkcji prezesa NIK "żadna ze służb nie informowała go o żadnych wątpliwościach".

Przypomnijmy, że przed kilkoma tygodniami CBA weszło do dwóch nieruchomości należących do Banasia oraz jego córki w celu ich przeszukania. Sytuację tę Banaś określił jako "atak na jego rodzinę". Dodał, że jest to "atak na konstytucyjną niezależność NIK". W jego opinii podobne zachowanie ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego może w przyszłości dotknąć również prezydenta, premiera, prezesa Narodowego Banku Polskiego, Sądu Najwyższego czy Trybunału Konstytucyjnego.

13. emerytura do zmiany. Seniorzy będą mogli liczyć na wyższe kwoty?13. emerytura do zmiany. Seniorzy będą mogli liczyć na wyższe kwoty?Czytaj dalej

Marian Banaś: Skontroluję TVP

Banaś po raz kolejny zaznaczył, że nie złoży rezygnacji z pełnionej funkcji, mimo nacisków ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości. – Część kolegów, którzy niedawno doceniali moje poświęcenie i sukces, krytykuje mnie i obraża. Mówię o tym ze smutkiem, bo przekreślenie kilkudziesięciu lat pracy dlatego, że niektórzy liderzy polityczni zdali sobie sprawę, że będę niezależnym prezesem NIK, jest dla mnie czymś niepojętym – przekazał w rozmowie z "DGP".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podjął nagłą decyzję
2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja

– Nie przestraszą mnie przeszukania – zapewnił. – Będę niezależnym kontrolerem działalności organów administracji rządowej, Narodowego Banku Polskiego, państwowych osób prawnych i innych państwowych jednostek organizacyjnych, w tym również TVP zasilonej ostatnio kwotą 2 mld w okolicznościach jakie wszyscy znamy.

Szef Najwyżej Izby Kontroli skomentował także sprawę należącej do niego kamienicy, w której – w nietrudnym do przewidzenia celu – wynajmowano pokoje na godziny. – W hotelu nocowało wielu polityków, ministrów, a nawet w głębokiej tajemnicy przez ponad pół roku pracował tam zespół tworzący Alior Bank – zapewniał Banaś. Zaręczył, że nie miał pojęcia, co dzieje się w budynku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News