Maria Probosz. YoutubeŹródło: Youtube
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Grudnia 2019

Kultowa gwiazda PRL odeszła w tajemniczych okolicznościach. Po latach pojawiają się kolejne teorie na temat jej śmierci

Maria Probosz była jedną z największych, polskich gwiazd lat 80. Przyglądając się jej karierze, trudno uwierzyć w okoliczności jej śmierci. Choć dokładnego powodu zgonu, możemy się wyłącznie domyślać na podstawie plotek, wiemy, że u schyłku Probosz żyła w nieludzkich warunkach.

Probosz od dziecka wiedziała, że zostanie aktorką. Nie chciała podzielić losu swojej matki, tkaczki. Pobierała lekcje śpiewu i gry na fortepianie. Przed kamerą debiutowała, jako 16-latka, w filmie Janusza Kondratiuka "Czy jest tu panna na wydaniu". Zagrała w nim, co prawda, poboczną rolę uczennicy, ale niedługo później dostała się na studia aktorskie. Już na pierwszym roku dostawała propozycje w poważnych produkcjach. Po latach przyznała, że na uczelni, mierzyć się musiała z nieprzyjemnymi plotkami.

Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotowaćMagda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotowaćCzytaj dalej

- Szczególne powodzenie miałam u panów średniego pokolenia. Krążyły plotki, że jeden z nich kupił mnie od rodziców za dwa miliony złotych, ale to nieprawda. On tylko wynajął mi samodzielne mieszkanie - przyznała po latach Probosz w rozmowie z jedną z gazet.

Aktorka nie bała się trudnych ról. Zagrała geja w sztuce "Ścisły nadzór“ Jeana Geneta a w "Czasie dojrzewania", narkomankę Gośkę. W sumie pojawiła się w około 40 produkcjach. Owocna kariera nie wykluczyła jednak dramatów, jakie przeżywała prywatnie.

- Byłam dzieckiem z rozbitego domu. Rodzice wcześnie się rozwiedli. Bardzo to przeżyłam, trułam się i wylądowałam w szpitalu - wspominała po latach.

Maria Probosz zmarła w zapomnieniu

Aktorka zmarła w 2010 roku w wieku 49 lat, została pochowana w części komunalnej Cmentarza Zarzew w Łodzi. Media do teraz spekulują na temat powodu jej śmierci. Fakt informował, że "alkohol i toksyczna miłość zrujnowały jej życie“. U kresu Probosz miała stracić dostęp do prądu i gazu. Jako oficjalny powód jej zgonu przyjmuje się chorobę nowotworową.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 10 tysięcy złotych dla emeryta to nie żart. Tak rząd chce wynagrodzić wyrządzone krzywdy seniorom

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Niech dramatyczny apel tej kobiety pójdzie w świat. "On pewnego dnia zamarznie i się nie obudzi"

4. Magdalena Adamowicz opublikowała przejmujące zdjęcie rodzinne. Wspomniała męża

5. Oszuści szczególnie niebezpieczni przed świętami. Jak uchronić się przed stratą majątku?

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów