Maria Czubaszek odeszła w 2016 roku. Po latach jej mąż opowiedział o tych trudnych chwilach.. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Lutego 2020

Karolak ujawnił szczegóły małżeństwa z Czubaszek. Ich relacja wyciska łzy z oczu

Maria Czubaszek to polska pisarka, satyryczka i felietonistka. Odważna i bezkompromisowa, znana i lubiana przez liczne grono fanów. Kiedy odeszła w maju 2016 roku wieku 76 lat, zasmuciła i zaskoczyła tym wiele osób, gdyż była to śmierć nagła. Za jej przyczynę podaje się wycieńczenie organizmu oraz komplikacje związane z funkcjonowaniem układu krążenia. Po latach jej mąż Wojciech Karolak opowiedział o tych trudnych chwilach i o ich niezwykłej relacji.

Maria Czubaszek ze swoim mężem Wojciechem Karolakiem przeżyła ponad czterdzieci lat. Łączyła ich niezwykła relacja i silna więź, a przede wszystkim przyjaźń. "Byle nie powtarzać błędów z poprzednich małżeństw!" - to jedna z ich recept na wieloletni, szczęśliwy związek. Wojciech Karolak dopiero niedawno, 4 lata po śmierci Marii Czubaszek, zdecydował się opowiedzieć w jednym z wywiadów o ostatnich chwilach życia jego ukochanej. Muzyk przyznaje, że wciąż nie może sobie poradzić z jej nagłym odejściem, bardzo za nią tęskni i bardzo mu jej brakuje.

Były dziennikarz ujawnił kulisy afery w DDTVN. Były dziennikarz ujawnił kulisy afery w DDTVN. "Panika, fatalna atmosfera"Czytaj dalej

Maria Czubaszek - ostatnie chwile jej życia wspomina mąż pisarki Wojciech Karolak

Na stoliku w ich domu, obok ulubionego fotela Marii Czubaszek, nadal leży paczka papierosów, którą napoczęła zaledwie dzień przed śmiercią i zanim trafiła do szpitala.

"Ciągle mam wrażenie, że ona tu za chwilę wejdzie, usiądzie, włączy telewizor, zapali…" - wyznaje Karolak.

"Marysia była dla mnie punktem odniesienia do wszystkiego, co robiłem. Była lustrem, w którym się przeglądałem" - wspominał żonę w rozmowie z Krystyną Pytlakowską, autorką książki "Małżeństwo doskonałe".

11 maja Maria Czubaszek bardzo źle się poczuła. Lekarzom robili co w ich mocy, ale niestety nie udało się wybudzić jej ze śpiączki, w którą zapadła po operacji na otwartym sercu. Pisarka zmarła następnego dnia wieczorem.

"Dokonała żywota, nie wiedząc, że odchodzi. Umarła szybko i nieświadomie. I to jedyne pocieszenie" - mówi jej mąż Wojciech Karolak.

"Są chwile, kiedy nie potrafię sobie z tym dać rady… Po prostu strasznie mi jej brakuje" - wyznaje. Muzyk dodał przy tym, że patrząc na te czterdzieści lat wspólnego życia, żałuje jednego - że nie powtarzał codziennie swojej Zajęczycy (tak nazywał ją pieszczotliwie), jak bardzo ją kocha.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Użytkownicy diesli mogą być naprawdę źli. Będą poważnie przepłacać za ropę

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Sytuacja jest poważna, mała córeczka gwiazdora disco polo w szpitalu. "Prosimy o modlitwę"

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News