Maria Czubaszek
Źródło:Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Października 2019

Czubaszek po latach przerwała milczenie i zdradziła przez co przeszła. Swoim wyznaniem pomogła sprawie kobiet

Maria Czubaszek zasłynęła swoimi ciętymi, błyskotliwymi wypowiedziami. Jedna z najbardziej znanych i cenionych publicystek mówiła o swoim życiu bardzo szczerze. Również o tych jego intymnych, bądź owianych tabu aspektach.

Maria Czubaszek po latach przyznała się do dokonania dwóch aborcji. Mówiła o tym m.in. w głośnym wywiadzie dla "Wprost", którym rozpaliła opinię publiczną do czerwoności. Zwłaszcza jej prawą stronę.

- Ponad dwa lata temu spytał mnie dziennikarz, to powiedziałam, że usunęłam ciążę. 50 lat temu to nie był problem. Może nie jak usunięcie migdałków, ale wiele kobiet to robiło - wyznała Czubaszek.

Publicystka nigdy nie ukrywała, że macierzyństwo nie jest dla niej.

- Od dziecka nie lubiłam dzieci. Jak słyszę ‘cud narodzin’, to myślę sobie, czy jak myszka mała tak się rodzi, to też jest cud - mówiła w tym samym wywiadzie.

Maria Czubaszek dawała siłę innym kobietom. I powody do złości prawicy

Czubaszek mówiąc wówczas o macierzyństwie i terminacji ciąży, na nowo sprowokowała debatę na temat prawa aborcyjnego. Została skrytykowana m.in. przez dziennikarkę TVN, Katarzynę Kolendę-Zalewską, która zarzuciła satyryczce bagatelizowanie problemu. Warto podkreślić, że w innym wywiadzie (tym razem dla miesięcznika "Claudia") Czubaszek doprecyzowała swoją wypowiedź. Stwierdziła, że niechciane dzieci, po prostu nie powinny się rodzić.

- Nigdy nie czułam instynktu macierzyńskiego. Aborcja to nic dobrego. Jestem za tym, by się dzieci rodziły, ale te chciane. Jeśli kogoś stać na to psychicznie i finansowo - podkreśliła Czubaszek.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News