margot. Flickr | OSCE Parliamentary AssemblyŹródło: Flickr | OSCE Parliamentary Assembly
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Sierpnia 2020

Jest pilna, zdecydowana reakcja na areszt dla Margot. "Mrożący sygnał dla wolności słowa"

Margot - aktywistka zatrzymana w związku z zarzutami o zniszczenie mienia fundacji Pro - Prawo do życia trafiła właśnie do warszawskiego aresztu. W jej obronie stanęła właśnie Dunja Mijatović, komisarz praw człowieka Rady Europy.

Polityk, znana ze swojego zaangażowania w obronę praw więźniów politycznych wezwała do natychmiastowego uwolnienia aktywistki Margot. - Wzywam do natychmiastowego uwolnienia aktywistki LGBT Margot z kolektywu "Stop Bzdurom" - napisała Mijatovi. - Zatrzymanie jest mrożącym sygnałem dla wolności słowa i praw LGBT w Polsce - zaznaczyła.

wtv.pl - portal informacyjny"Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnieniaCzytaj dalej

Margot w areszcie

Margot trafiła do aresztu decyzją warszawskiego sądu w ramach postępowania dotyczącego zniszczenia mienia fundacji Pro - Prawo. Aktywistka miała zaatakować busa fundacji, z którego nadawane były komunikaty oskarżające osoby LGBT o pedofilię.

Po zatrzymaniu Margot tłum protestujących próbował doprowadzić do zablokowania radiowozu policji przewożącego aktywistkę do aresztu. Policja zdecydowała wtedy o aresztowaniach wobec protestujących. Łącznie zatrzymano 48 osób. W trakcie protestu doszło również do ataku policji na dziennikarza Radia Zet. - Zostałem uderzony i powalony na ziemię przez policjantów.

Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieNa stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieCzytaj dalej

Uderzona została też posłanka Magdalena Filiks Policja użyła przemocy wobec protestujących na Krakowskim Przedmieściu - informował na swoim Twitterze dziennikarz. - Na miejscu nie było ani jednego negocjatora Komendy Stołecznej Policji. Nie było ANI JEDNEGO wezwania do rozejścia się. Ani jednego. Policja po prostu rozgoniła protestujących,potocznie - "brutalnie wjechała w nich" Zero woli bezkonfliktowego rozwiązania sytuacji - twierdził dziennikarz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gigantyczny błąd, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Dotyczy kilkuset tysięcy
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Składki ZUS mocno w górę. Szykują się spore podwyżki, zapłacimy więcej o 552,12 zł
 

Głos w sprawie zatrzymań zabrał również Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. - W demokratycznym państwie prawnym wszyscy obywatele - niezależnie od jakichkolwiek cech, w tym orientacji seksualnej i tożsamości płciowej - powinni korzystać z pełni swoich praw w poczuciu bezpieczeństwa i godności. Zaznaczam, że ochrona tego bezpieczeństwa jest jednym z podstawowych zadań Policji - napisał, podkreślając jednocześnie, że dostępne w mediach nagrania z miejsca zdarzenia oraz publiczne relacje świadków, w tym posłów i posłanek na Sejm RP, wskazują, że postępowanie funkcjonariuszy Policji wymaga pilnego wyjaśnienia pod kątem jego prawidłowości i zgodności z prawem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP
  4. Nagle z balkonu wypadło 6-letnie dziecko. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, zastali przerażający widok
  5. Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny
  6. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski