Marek Suski. (zdj. Il. ) ; WTV
Źródło: (zdj. Il. ) ; WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Maja 2020

Jest decyzja w sprawie zaprzysiężenia prezydenta? Marek Suski przekazał informacje

Marek Suski podczas konferencji prasowej zadeklarował, że między rządem a opozycją doszło do porozumienia. Walczące ze sobą obozy dogadały się w kwestii terminu zaprzysiężenia prezydenta. Podczas spotkania z mediami polityk Zjednoczonej Prawicy ogłosił sukces w negocjacjach.

Tegoroczne wybory prezydenckie wywołały już niejedną awanturę. Dla parlamentu tematem spornym okazał się termin oraz sposób ich organizacji. Każda partia miała swój własny pomysł na przeprowadzenie majowego głosowania. Do nieporozumień doszło zarówno wśród opozycji, jak i obozu Zjednoczonej Prawicy. Po skutecznym zablokowaniu idei wybrania nowego prezydenta za pomocą korespondencji złożono kolejny projekt. Jego procedowanie wymusza na politykach każdej opcji wypracowanie jednolitego kompromisu.

Fantastyczne wieści, może dojść do przełomu w walce z koronawirusem. Znamy wyniki pierwszych testów szczepionkiFantastyczne wieści, może dojść do przełomu w walce z koronawirusem. Znamy wyniki pierwszych testów szczepionkiCzytaj dalej

Marek Suski zadeklarował porozumienie na linii rząd-opozycja

Wtorkowe spotkanie Prawa i Sprawiedliwości z dziennikarzami obfitowało w wiele pytań. Dotyczyły one stanu prac nad ustawą o sposobie wyłonienia głowy Rzeczpospolitej Polskiej. Jak deklaruje jeden ze współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, wypracowano postulaty, które popiera jednakowo obóz władzy oraz opozycja. Wszyscy zgodzili się, że należy dołożyć wszelkich starań, aby do 6 sierpnia zaprzysiężyć nowego pierwszego męża stanu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicy

Przypomnijmy, że do tak zwanego okrągłego stołu w sprawie wyborów doszło przez wzgląd na rozkład sił w polskim parlamencie. Senat znajduje się w rękach Platformy Obywatelskiej. Projekty tam trafiające mogą spędzić w tamtejszej zamrażarce nawet 30 dni. Wymusza to wypracowanie kompromisu, na który przystanie między innymi partia marszałka Tomasza Grodzkiego.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
   2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
   3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
   4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
   5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
   6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało