Marek Suski o ataku. Reporter/Andrzej IwanczukŹródło: Reporter/Andrzej Iwanczuk
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 19 Stycznia 2021

"Istnieje specjalna jednostka do atakowania Polski". Zdumiewające oskarżenia Marka Suskiego po rzekomym włamaniu na jego konto

Marek Suski padł ofiarą hakerów, którzy włamać mieli się na jego konto na Twitterze i zamieścić tam fałszywe wypowiedzi polityka oraz erotyczne fotografie samorządowej polityczki. W wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" poseł PiS twierdzi, że za incydentem może stać zagraniczna "jednostka".

  • Marek Suski odniósł się do ataku hakerskiego na swoje konto na Twitterze
  • Polityk stwierdził, że nie ma sposobu na to, by obronić się przed takim procederem
  • Winy poseł PiS dopatruje się w specjalnie do tego wyznaczonej "zagranicznej jednostce"

Marek Suski nazwał atak hakerski na swoje konto na Twitterze "ohydnym przestępstwem". 

Marek Suski komentuje wpisy na Twitterze

Wczorajszy dzień w mediach należał niewątpliwie do posła Prawa i Sprawiedliwości. O poranku na koncie Marka Suskiego na Twitterze pojawiły się wpisy sugerujące, że polityk jest ofiarą molestowania seksualnego ze strony jednej z radnych Mogilna, Ewy Szarzyńskiej

Osoba podająca się za działacza partii rządzącej poinformowała o rzekomym nagminnym wysyłaniu mu erotycznych fotografii polityczki. Na dowód, zamieszczone zostały również owe zdjęcia. 

- Będę wykorzystywał wszystkie moje polityczne możliwości, będę zwracał się osobiście do Kaczyńskiego, żeby Szarzyńska już nigdy nie pojawiła się na polskiej scenie politycznej - grzmiał haker, podający się za Marka Suskiego na Twitterze. 

Lubin. Przyszła odebrać syna. Przedszkolanki się nie zgodziły i wezwały policjęLubin. Przyszła odebrać syna. Przedszkolanki się nie zgodziły i wezwały policjęCzytaj dalej

W sprawie głos zabrał dziś sam zainteresowany. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznał, że to nie pierwszy tego typu atak na media społecznościowe polityków związanych z PiS. Stwierdził też, że nie ma skutecznej obrony przeciwko tego rodzaju cyberprzestępczości. 

Specjalna jednostka do ataków na polityków PiS? 

- Nie ma państwa, w którym ochroni się każdego obywatela przed przestępstwem. Pamiętam czasy PRL-u, to było państwo policyjne, gdzie też były przestępstwa - wspominał Marek Suski w rozmowie z dziennikarzem "Rzeczpospolitej". 

Polityk zaznaczył, że nigdy wcześniej nie spotkał na swojej drodze Ewy Szarzyńskiej, ale zarówno ona jak i on sam poddani zostali hańbiącemu okrucieństwu. 

- My z tą panią staliśmy się ofiarami ohydnego przestępstwa. Można kogoś nie lubić, mieć inne poglądy, ale tego typu działania są poniżej pasa (...) To nie jest pierwszy atak hakerski, z takimi atakami mamy do czynienia często - zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak stwierdził, odpowiedzialność za atak ponosić może specjalnie do tego wyznaczona zagraniczna jednostka, która ma na celu zdyskredytowanie Polaków.  

- Mam wiedzę, że w naszym kraju sąsiedzkim jest specjalna jednostka do atakowania Polski, na różnych forach społecznościowych pojawiają się wpisy, komentarze, istnieje zawodowa jednostka hakerów. Dzisiaj mamy swego rodzaju wojnę hybrydową również w internecie, może to jest element takiego działania - zastanawiał się Marek Suski. 

Źródło: rp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: