Fot. Jakub Kaminski/East News, Tarczyn, 01.12.2020. Budowa drogi ekspresowej S7 na odc. Tarczyn Polnoc - poczatek obwodnicy Grojca. N/z: Marek Suski. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Julian Bakuła
Autor Julian Bakuła - 18 Stycznia 2021

Włamanie na profil Marka Suskiego na Twitterze. Seria dziwnych wpisów i prywatne zdjęcia kobiety

W poniedziałek rano na profilu wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Marka Suskiego na Twitterze pojawiły się dziwne wpisy, które szybko okazały się być wynikiem włamania. O przejęciu konta Suskiego na Twitterze poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. "Sprawa jest wyjaśniana" - napisała Czerwińska.

W poniedziałek około godziny 10 na profilu wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Marka Suskiego pojawiły się osobliwe wpisy i zdjęcia, z których można się było dowiedzieć, że Suski oskarża pewną radną z ramienia Zjednoczonej Prawicy o molestowanie seksualne. 

"Zachowanie pewnych kobiet jest niedopuszczalne i przekracza wszelkie moralne granice" - można było przeczytać w jednym ze wpisów. W kolejnych pojawiły się informacje o zdjęciach rzekomo przesyłanych Suskiemu przez radną wraz z samymi zdjęciami kobiety w negliżu. 

Ze wpisów wynikało ponadto, że Suski zamierza wykorzystać wszystkie swoje polityczne możliwości - włącznie ze zwróceniem się do Jarosława Kaczyńskiego - aby radna "już nigdy nie pojawiła się na polskiej scenie politycznej".

Szybko okazało się, że publikacja na profilu Marka Suskiego na Twitterze kompromitujących wpisów i zdjęć to oficjalnie wynik włamania nieznanego sprawcy na jego konto, o czym poinformowała - posługując się zresztą tym samym medium - rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Do spółek związanych o. Tadeuszem Rydzykiem trafiły gigantyczne pieniądze. Padła kwotaDo spółek związanych o. Tadeuszem Rydzykiem trafiły gigantyczne pieniądze. Padła kwotaCzytaj dalej

"Doszło do włamania na konto posła Marka Suskiego. Zamieszczane treści nie są jego autorstwa. Sprawa jest wyjaśniana" - napisała Czerwińska na Twitterze, ucinając spekulacje komentatorów dotyczące niekonwencjonalnego zachowania Marka Suskiego.

Włamanie na konto Marka Suskiego

Informacje o włamaniu na konto Marka Suskiego na Twitterze udało się potwierdzić także Mateuszowi Cieślakowi z Wirtualnej Polski. - Włamano się na moje konto. Niestety zmieniono również hasło. Jestem w trasie, ale szybko powiadomię organy ścigania o tym włamaniu - miał powiedzieć w rozmowie z Cieślakiem Suski.

Aktualnie na profilu Marka Suskiego nie odnajdziemy już wpisów, które zostały prawdopodobnie usunięte przez administratorów Twittera. Ostatni widoczny wpis wiceprzewodniczącego KP PiS dotyczy Międzynarodowego Dnia Zwierząt.

Włamanie na konto Marka Suskiego to już kolejny tego typu przypadek w ostatnich miesiącach. W grudniu "Rzeczpospolita" informowała o szeregu włamań na konta polityków PiS w mediach społecznościowych. Jedną z ofiar miała być minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zhakowane zostały także konta Arkadiusza Czartoryskiego, Joanny Borowiak, Marcina Duszka oraz byłego parlamentarzysty Andrzeja Melaka. Wpisy publikowane na zhakowanych kontach często pisane są stylem naśladującym sposób pisania czy wypowiadania się danego polityka, co wzmaga ryzyko, że nie zostaną rozpoznane jako próba manipulacji

Celowo nie publikujemy zdjęć ani danych osobowych radnej, której dotyczył wpis.

Źródło: Twitter / Marek Suski, Twitter / Anita Czerwińska rzecznik PiS, Twitter / Mateusz Cieślak

Artykuły polecane przez redakcję WTV: