Marek Pęk zostanie nowym wicemarszałkiem Senatu. TVP InfoŹródło: TVP Info
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Maja 2020

Zapomniany senator nagle zastąpi Stanisława Karczewskiego. Kim jest Marek Pęk?

Marek Pęk dość niespodziewanie ponownie zostanie wicemarszałkiem Senatu. Informację tę przekazano podczas specjalnej konferencji prasowej. Polityk PiS zastąpi na tym stanowisku Stanisława Karczewskiego.

Przypomnijmy, że rano Karczewski poinformował, że zrezygnuje z pełnionej funkcji. Dotychczasowy wicemarszałek objął to stanowisko po przejęciu Senatu przez opozycję. Wówczas na stanowisku marszałka zastąpił go Tomasz Grodzki. Politycy częstokroć toczyli między sobą medialne przepychanki. Karczewski przekazał, że jego współpraca z Grodzkim "nie układała się dobrze".

Karczewski dodał, że będzie pracował w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Mimo to zapewnił, że pozostanie aktywnym politykiem. Jak sam stwierdził, "bardziej ofensywnym".

Doniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiemDoniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiemCzytaj dalej

Marek Pęk nowym wicemarszałkiem Senatu

Na rozpoczętej o 10.30 konferencji przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości poinformowano, że następcą Stanisława Karczewskiego zostanie Marek Pęk.

Nowy wicemarszałek jest absolwentem prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W przeszłości był m.in. konsultantem posłów i eurodeputowanych. W roku 2006 i 2014 bezskutecznie kandydował z listy PiS do sejmiku małopolskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowszy komunikat ministerstwa zdrowia nie napawa optymizmem. Rekordowa liczba zakażeń w Polsce
2. Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyć

Senatorem został w 2015 roku. Co ciekawe, w poprzedniej kadencji senatorem w tym samym okręgu był jego ojciec, Bogdan Pęk. Dodajmy, że mimo swojego stosunkowo młodego wieku (44 lata) funkcję wicemarszałka Pęk pełnił już w przeszłości. 26 czerwca 2019 zastąpił na tym stonowisku Adama Bielana. W Senacie X kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

Pęk przyznał, że jest zaszczycony nominacją, wspominając Jarosława Kaczyńskiego oraz Ryszarda Terleckiego. Dodatkowo przekazał, że Senat, w którym większość ma opozycja, jest miejscem wyzwań dla Prawa i Sprawiedliwości.

Na zakończenie Karczewski życzył wszystkiego najlepszego Tomaszowi Grodzkiemu. Marszałek Senatu obchodzi dziś bowiem urodziny. Karczewski życzył mu również podejmowania dobrych decyzji dla Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze wyniki badań kompletnie zaskakują. Czy tysiące Polaków już przeszło koronawirusa?
  2. Ogromna akcja w Lidlu, ceny będą zaskakująco niskie. Znamy datę
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata