Marek Niedźwiedzki Radio Nowy Świat. YouTube/Xiegarnia.pl/ScreenŹródło: YouTube/Xiegarnia.pl/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Sierpnia 2020

Marek Niedźwiedzki w wyjątkowo mocnych słowach. Przerwał milczenie: "Miałem wrażenie, że umarłem"

Marek Niedźwiedzki w Radiu Nowy Świat odpowiedział na liczne pytania fanów. Przypomnijmy, że od czasu słynnej już afery wokół radiowej "Trójki" dziennikarz zrezygnował z pracy w rozgłośni. Wielu myślało, że od razu dołączy do zespołu RNŚ. Sytuacja okazuje się o wiele bardziej skomplikowana.

Najnowsza rozgłośnia budowana między innymi przez Wojciecha Mana od samego początku bije rekordy popularności. Zamiłowanie do legend polskiego radia jest niezależne od miejsca, w którym wykonują swoją pracę. Afera dotycząca ocenzurowania utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" doprowadziła do fali zwolnień w "Trójce". Jedną z osób, która zrezygnowała ze swojej pracy, to właśnie Marek Niedźwiedzki. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach nie powróci do dawnych aktywności.

Zaskakujące fakty o The Voice of Poland trafiły do sieci. Nietypowy sekret zza kulis, spodziewaliście się?Zaskakujące fakty o The Voice of Poland trafiły do sieci. Nietypowy sekret zza kulis, spodziewaliście się?Czytaj dalej

Marek Niedźwiedzki w Radiu Nowy Świat: "Jestem emerytem i nie mam już żadnych obowiązków"

Radio Nowy Świat z pewnością przyjęłoby Marka Niedźwiedzkiego z otwartymi rękoma. Dziennikarz nie jest jeszcze gotowy na podjęcie się kolejnego wyzwania. W rozmowie na antenie RNŚ deklarował, że nie po licznych protestach ws. działań kierownictwa "Trójki", wciąż jest postrzegany z wielką sympatią. Nie brakuje jednak też jego przeciwników. - Przeważnie ludzie mówią mi "dzień dobry, miło pana zobaczyć", "proszę się trzymać", ale zdarzy się ktoś tak, kto powie: "no cześć przekrętaczu". W internecie zostają takie rzeczy, ale ja już mam to za sobą i ja już nic nie muszę. Jestem emerytem i nie mam już żadnych obowiązków - tłumaczył słuchaczom RNŚ.

Pilne zmiany w emeryturach, może chodzić też o ciebie. W grę wchodzą niemałe dodatkowe pieniądzePilne zmiany w emeryturach, może chodzić też o ciebie. W grę wchodzą niemałe dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

- Miałem wrażenie, że umarłem i w związku z czym dowiaduje się, co ludzie o mnie myślą. Dowiadujesz się, że cię nagle nie ma, zostałeś skasowany i wtedy ludzie mówią "on był taki" czy "mam z nim takie skojarzenia". To mi pomogło w tym trudnym czasie - wyjaśniał Marek Niedźwiedzki. Można zauważyć, że dziennikarz jest niezwykle poruszony tym, że zapisał się w pamięci sympatyków i słuchaczy "Trójki". Jego usposobienie oraz profesjonalizm zapadł do gustu każdemu, kto natrafił na jego audycję. Powiedział też w Radiu Nowy Świat, czy ma zamiar wrócić do wykonywanego zawodu. 

Marek Niedźwiedzki nie podjął jeszcze decyzji. Nie wierzy jednak w "życie pozaradiowe"

- W tej chwili jestem już w takim stanie, że mogę mówić przez radio. Jednak nie wierzę w życie pozaradiowe. Ale nie mam jeszcze takiej potrzeby, żeby podejmować takie decyzje, dałem sobie czas na odpoczynek. Nie podejmuję jeszcze żadnych decyzji - odpowiada. Marek Niedźwiedzki wciąż chce cieszyć się prostotą dnia codziennego. Deklaruje, że niezwykłą przyjemność sprawia mu życie "przeciętnego" emeryta. Podróże na bazarki, zakupy podstawowych produktów oraz gotowanie stanowią dla byłego redaktora "Trójki" nie lada odmianę. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość 2. Waloryzacja emerytur 2021 z nową prognozą. Znamy już wstępną stopę podwyżek, wielu się ucieszy

Marek Niedźwiedzki od samego początku popiera działalność Radia Nowy Świat. Z większością pracowników rozgłośni zna się na niwie prywatnej. Nie chce jednak decydować się jeszcze na powrót do dawnych pasji. Przypomnijmy, że w "Trójce" pracował przez 35 lat. Pierwsze kroki w rozgłośni stawiał już w 1982 roku. W 2007 przerwał współpracę z Polskim Radiem. Do zawodu powrócił w 2010 roku. Po 10 latach z przyczyn ocenzurowania utworu Kazika ponownie rozstał się z redakcją. Przypomnijmy, że kierownictwo "Trójki" deklarowało, że głosowanie do listy przebojów miało być zmanipulowane.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z rozmowy Marka Niedźwiedzkiego. Nagranie zostało opublikowane na kanale Xięgarnia.pl na YouTube 22 lipca 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Nie, 12-letniej Julii nie ukradziono aparatu słuchowego
  3. Za tę zbrodnię Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat. Ireneusz M. może wyjść z aresztu po 2 latach?
  4. Sekretny przepis na babcine pierogi. Doskonałe ciasto i przepyszne nadzienie. Danie stanie się hitem każdej kuchni
  5. Wiadomości TVP w poważnych tarapatach? Media dotarły do zadziwiających informacji, chodzi o "ukryte przekazy"
  6. Przywracają kwarantannę, padły ostre słowa premiera. Kraj, w którym mieszka wielu Polaków

Źródło: [Radio Nowy Świat]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!