Marek Niedźwiedzki domaga się kolejnych przeprosin.. TOMASZ RADZIK/East NewsŹródło: TOMASZ RADZIK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Czerwca 2020

Marek Niedźwiedzki nie odpuszcza ws. afery w Trójce. Poważne słowa, sprawa może trafić do sądu

Marek Niedźwiedzki najwyraźniej nie poczuł się usatysfakcjonowany przeprosinami nowego dyrektora radiowej Trójki Kuby Strzyczkowskiego. "To istotny gest", poinformował reprezentujący byłego już dziennikarza stacji mecenas. Niedźwiecki wciąż domaga się jednak działań ze strony Agnieszki Kamińskiej, Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że prowadzący Listę Przebojów Polskiego Radia od 1982 roku Marek Niedźwiecki odszedł z pracy w wyniku afery związanej z cenzurowaniem utworu Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Po tym, jak krytyczna wobec prezesa Jarosława Kaczyńskiego piosenka zwyciężyła w notowaniu, zostało ono unieważnione.

Zdaniem dyrektora Trójki Tomasza Kowalczewskiego przy głosowaniu doszło do manipulacji, a utwór miał w istocie zająć czwarte miejsce oraz zostać dopuszczony spoza listy. Jednym z dziennikarzy, którego winą obarczyła dyrekcja stacji, był właśnie Niedźwiecki – człowiek o legendarnym niemal statusie w Polskim Radiu.

Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziśDariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziśCzytaj dalej

Marek Niedźwiedzki domaga się kolejnych przeprosin

Interia, powołując się na portal Wirtualnemedia.pl, przypomina, że 21 maja dziennikarz wystosował list, w którym domagał się przeprosin od władz Trójki. Te nadeszły po przeszło tygodniu. 29 maja nowy szef stacji Kuba Strzyczkowski powiedział na antenie następujące słowa: "Jako dyrektor radiowej Trójki przepraszam pana Marka Niedźwieckiego za formułowanie przez dyrekcję pod jego adresem całkowicie nieuprawnionych i bezzasadnych zarzutów o rzekomych niewłaściwych działaniach przy Liście Przebojów Programu Trzeciego".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda u o. Rydzyka w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Padły skandaliczne słowa, których nikt się nie spodziewał
2. Zwolnienie pracowników coraz prostsze i szybsze. Pracodawcy tną koszty i zwalniają przez SMS

Strzyczkowski przyznał, że Marek Niedźwiecki nie dopuścił się manipulacji, po czym przeprosił dziennikarza. Ruch został doceniony przez przedstawicieli byłego już pracownika Trójki. "Doceniamy przeprosiny ze strony Pana Kuby Strzyczkowskiego, w których potwierdza, że nie było żadnych niewłaściwych działań Pana Marka Niedźwieckiego przy Liście Przebojów Programu Trzeciego – to istotny gest", przekazał mec. Maciej Ślusarek.

Reprezentujący Marka Niedźwieckiego prawnik poinformował jednak, że jego klient nadal oczekuje przeprosin ze strony Polskiego Radia, pana Tomasza Kowalczewskiego, pani Agnieszki Kamińskiej oraz Telewizji Polskiej. "W przypadku braku reakcji ze strony wymienionych, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w najbliższym czasie złożymy pozew", zapewnił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Nigdy wcześniej nie widzieliśmy niczego podobnego" - niepokojące wieści odnośnie inwazyjności koronawirusa
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Niewiarygodne sceny na południu Polski. Wszystko nagrali, film jest niesamowity

Źródło: interia.pl