Abp Marek Jędraszewski. https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/44979695622Źródło: https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/44979695622
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Grudnia 2019

Abp Jędraszewski żali się na nagonkę po słowach o "tęczowej zarazie". Nie zamierza się z nich wycofać

Abp Marek Jędraszewski stwierdził w jednym z najnowszych wywiadów: "Wielce niebezpiecznym złem jest dzisiaj ideologia LGBT. Jest ona w Polsce coraz silniejsza i dotarła do wielu środowisk". Metropolita krakowski podkreślił jednocześnie, że jest zaskoczony nagonką na swoją osobę po słowach o "tęczowej zarazie".

W rozmowie z "Do Rzeczy" duchowny po raz kolejny odniósł się do wypowiedzianych przez niego słów o "tęczowej zarazie", zastępującą, jego zdaniem, "czerwoną zarazę". Zauważył również, że krytyka, z jaką się spotkał, jest dla niego niezrozumiała.

Duda nie wiedział, że jest filmowany. Duda nie wiedział, że jest filmowany. "Nagranie ma charakter prywatny"Czytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski: "Jestem bardzo daleki od piętnowania poszczególnych ludzi"

– Nie spodziewałem się aż takiej nagonki, której jednym ze szczytowych punktów było wydarzenie w Poznaniu, gdzie lalce mającej mnie symbolizować poderżnięto gardło, jakby dokonując na mnie czegoś w rodzaju rytualnego mordu. I to w moim Poznaniu! Nie spodziewałem się tego, zwłaszcza że o sprawach związanych z ideologią LGBT mówiłem już wielokrotnie wcześniej, m.in. podczas procesji Bożego Ciała na Rynku Głównym w Krakowie. W tej uroczystości wzięło udział kilkanaście tysięcy ludzi, którzy klaskali, wyrażając aprobatę tego, co mówiłem, i wówczas media mainstreamu milczały. Z czego wynikła ta sierpniowa agresja i nagonka? Nie wiem – powiedział Jędraszewski.

Arcybiskup podkreśla, że słowa, które padły z jego ust, nie było z góry zaplanowane, a zrodziły się w jego głowie pod wpływem chwili.

Co ciekawe, Jędraszewski stwierdza, iż "jest i zawsze był bardzo daleki od piętnowania poszczególnych ludzi". Nie zmienia to jednak faktu, że, jak wyraźnie zaznacza, na zło należy reagować. Za wspomniane zło uważa za to, rzecz jasna, "coraz silniejszą ideologię LGBT".

ZOBACZ TAKŻE:

1. W przyszłym roku istotne zmiany w prawie. Jest parę terminów, których musisz bezwzględnie dopilnować

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Przełomowy sondaż wyborczy. Polska polityka nie będzie już taka sama

4. Tragedia na Podlasiu. Mężczyzna odnalazł ciała żony i córki

5. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News