Marek Jędraszewski zachęcił wiernych do udziału w nadchodzącej drugiej turze wyborów prezydenckich.. Archidiecezja KrakowskaŹródło: Archidiecezja Krakowska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Lipca 2020

Tuż przed wyborami abp Marek Jędraszewski wydał pilny apel. Ogromne emocje, treść może oburzyć wielu

Marek Jędraszewski zachęcił wiernych do udziału w nadchodzącej drugiej turze wyborów prezydenckich, jednocześnie dość wyraźnie sugerując, na kogo powinni oddać swój głos. Znany z przedstawiania swych poglądów w dosadny sposób arcybiskup zaznaczył, że należy wybrać tego kandydata, którego "polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła".

Treść listu arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, wystosowanego na zaledwie kilka dni przed drugą turą wyborów, przytacza RMF FM. W pierwszej części komunikatu metropolita krakowski wspomniał słowa papieża Jana Pawła II, wypowiedziane w czasie pielgrzymki do kraju w roku 1991. "Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się – jak pisał w poemacie »Myśląc Ojczyzna...« – »przeciw prądowi sumień«", czytamy w piśmie hierarchy. Następnie płynnie przeszedł do nadchodzącego głosowania.

Wiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skargWiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skargCzytaj dalej

Marek Jędraszewski wraca do tematu edukacji seksualnej

Arcybiskup zaapelował do wiernych, by tłumnie ruszyli do urn 12 lipca, nie wymieniając co prawda nazwiska żadnego z kandydatów, sugerując jednak niejako, na kogo głos powinni oddać katolicy. Słowa znanego ze słów o "tęczowej zarazie" hierarchy zdają się wpisywać w narrację proponowaną nam przez obóz rządzący na finiszu kampanii prezydenckiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności
2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje

"Bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem opowiedzieli się za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci", czytamy w liście abp Marka Jędraszewskiego cytowanym przez rmf24.pl.

Przypomnijmy, że podkreślanie znaczenia rodziny (pojmowanym jedynie jako związek kobiety i mężczyzny) oraz straszenie "seksualizacją" dzieci poprzez ich edukację były jednym z fundamentów walki o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. RMF FM zwraca uwagę, że w czerwcu bieżącego roku metropolita krakowski wspominał tzw. bożka seksu. "Temu bożkowi mają oddawać hołd już 4-letnie dzieci, odpowiednio instruowane w przedszkolach i uczone tam masturbacji i samozadowolenia cielesnego", w wypowiedź wplatając "ateistyczną ideologię, która odrzuca Boga, ojczyznę, naród i godność osoby ludzkiej".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy popierasz pomysł przyznawania 500 plus tylko pracującym rodzicom?
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Beata Szydło gościła u Tadeusza Rydzyka. Nie miała litości
  4. Eksperci ostrzegają przed zbliżaniem się. Katastrofa ekologiczna w Polsce, zdjęcia mówią same za siebie
  5. U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach
  6. Ważna deklaracja rządu w sprawie podatku od smartfonów

Źródło: rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News