Marcin S. zatrzymany po pościgu
Źródło: Wielkopolska Policja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Lutego 2020

Marcin S. dotkliwie pogryzł policjanta podczas zatrzymania. Nagranie z szalonego pościgu wyciekło do sieci

Marcin S. odgryzł policjantowi kawałek palca podczas zatrzymania w ubiegłą sobotę. Wcześniej 29-latek uciekał przed funkcjonariuszami, którzy zmuszeni byli uderzyć radiowozem w jego auto.

Tak agresywne reakcje na zatrzymanie nie zdarzają się zbyt często. Nie dziwi więc, że sprawę nagłośniła większość polskich mediów. Teraz poza jej opisem, poznać możemy również nagranie z chwili ujęcia mężczyzny.

Dzwonią do ciebie ostatnio telemarketerzy? Bardzo zły znakDzwonią do ciebie ostatnio telemarketerzy? Bardzo zły znakCzytaj dalej

Marcin S. odgryzł policjantowi fragment palca

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę rano. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierowca opla corsy, poruszającego się z prędkością 140 km/h. 29-latek nie chciał poddać się kontroli i zaczął uciekać.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Jadąc przez ścisłe centrum miasta około 120 km/h stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Momentami poruszał się pod prąd i wjeżdżał na torowiska tramwajowe.

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę tylko dzięki temu, że na ul. Roosevelta przy Międzynarodowych Targach Poznańskich uderzyli radiowozem w jego auto. Marcin S. podczas czynności obezwładniających odgryzł 1,5 cm fragment palca, uczestniczącego w zdarzeniu policjanta z oddziału prewencji.

Agresję u pirata drogowego wzmóc mogło 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na ten moment nie wiadomo, czy był pod wpływem substancji psychoaktywnych.

- Jeszcze jedno wideo z zatrzymania szalonego kierowcy, który uciekał przez centrum Poznania przed policjantami. Czekamy na wyniki badań krwi, bo niemal jest pewne że był pod wpływem środków psychoaktywnych - czytamy w tweecie Wielkopolskiej Policji.

Nagranie można zobaczyć nad artykułem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Igrzyska olimpijskie zostaną odwołane przez koronawirusa? Zapadła pierwsza ważna decyzja
  2. Dostaniesz przelew, pożegnaj przyznany zasiłek. ZUS zabierze pieniądze
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Specjalny apel WHO do turystów. Każdy powinien się zastosować