Marcin Rola. YouTube/Wrealu24/17.06.20/ScreenŹródło: YouTube/Wrealu24/17.06.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Października 2020

Marcin Rola chce być jak Mariusz "Mad" Max Kolonko? Podjął pewne kroki, niektórzy mogą być rozbawieni

Redaktor Marcin Rola wielokrotnie naruszył standardy społeczności YouTube. Prawicowy komentator ma już dość. Postanowił założyć własną platformę, która jego zdaniem może namieszać. - Czara goryczy została przelana - komentował dla "Wirtualnych Mediów".

Konkurencja na rynku mediów dotyczy szczególnie stacji i portali o charakterze prawicowym. Wiele z nich przez lata nie może wyjść ze swojej niszy. Jednym z nich jest medium "WRealu24", które jest prowadzone przez Marcina Rolę. Redaktor słynie ze swoich skrajnie prawicowych poglądów. Udało mu się przebić do mainstreamu między innymi dzięki homofobicznym komentarzom. Rola przeprowadził też wywiad z Edytą Górniak, podczas którego oboje sprzeciwiali się obowiązkowym szczepieniom na wirusa. Co więcej, według Marcina Roli maseczka to "kaganiec", na platforma "YouTube" prowadzi cenzuruje obrońców "katolicyzmu i wartości".

W polskiej miejscowości remontowano wieżę kościelną. Znaleźli coś niesamowitego, aż trudno uwierzyćW polskiej miejscowości remontowano wieżę kościelną. Znaleźli coś niesamowitego, aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

Redaktor Marcin Rola ma już dość i zakłada własną platformę

Przypomnijmy, że ostatnia blokada została nałożona przez zespół YouTube jeszcze w grudniu 2019 roku. Marcin Rola postanowił uniezależnić się od społecznościowego medium i założyć własną platformę internetową. Zrealizowanie zamierzenia sprawi, że redaktor będzie mógł do woli dzielić się swoimi skrajnie prawicowymi poglądami z opinią publiczną. - Czara goryczy została przelana, gdy na dzień przed naszym 5-leciem, kiedy przygotowaliśmy się gruntownie, zrobiliśmy szereg debat, zaprosiliśmy publicystów także zza granicy - dostaliśmy "prezent" od YouTube’a w postaci kolejnej blokady, założonej nam na dzień przed tymi urodzinami. Powiedziałem: dość - komentuje Marcin Rola dla "Wirtualnych Mediów"

Jedna z blokad za naruszenie standardów miała również miejsce w w sierpniu 2019 roku. Marcin Rola wskazał, że poszło wówczas o słowa na temat "pełzającego totalitaryzmu". Kanał na platformie YouTube przywrócono w sierpniu. "Wirtualne Media" relacjonują, że zablokowano jednak możliwość zarabiana na reklamach. Już w najbliższej przyszłości ruszy internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz pomysłu Marcina Roli. - Na start i funkcjonowanie potrzebujemy kilku milionów złotych, planujemy na ten cel uruchomić zbiórkę w internecie. Z każdej złotówki będziemy sumiennie się rozliczali. Zapraszamy chętne osoby do współpracy - komentował redaktor dla "Wirtualnych Mediów".

Krzyczeli, że żadnej Krzyczeli, że żadnej "pandemii nie ma", teraz walczą o życie i są na granicy śmierci. Porażająca relacja ordynatora z wrocławskiego szpitalaCzytaj dalej

Na Twitterze Marcina Roli możemy zapoznać się z komentarzem w sprawie ówczesnej blokady. Redaktor wskazywał, że YouTube wypowiedział wojnę wolności słowa w Polsce. Jego zdaniem obrona "katolików i wartości" narusza standardy medium społecznościowego. "PILNE! Telewizja wRealu24 znowu zablokowana przez Youtube za obronę KATOLIKÓW I WARTOŚCI! To jest już otwarta wojna wydana wolności słowa w Polsce! Od nas zależy czy chcemy żyć w suwerennym, wolnym kraju czy totalitarnym bantustanie! Co wybieracie?" - czytamy we wpisie z grudnia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojący komunikat Ministerstwa Zdrowia na temat zgonów. Co czeka nas w najbliższych tygodniach?
2. Gotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód poraża
3. Jest ponad prawem? Marta Kaczyńska przyłapana na gorącym uczynku

Publicysta Marcin Rola ma zamiar wystartować ze swoim projektem jeszcze w tym roku. W rozmowie z "Wirtualnymi Mediami" wyznał, że trwają już szeroko zakrojone pracę. Zadeklarował również pełną wolność słowa na autorskiej platformie. Jej roboczą nazwą jest "Polski YouTube". - Szukanie serwerów i szykowanie treści idzie już pełną parą od kilka tygodni. - zapewniał Marcin Rola. Co więcej, trwa już dopracowywanie listy mediów, ktore zostaną zaproszone do współpracy. - U nas nie będzie jakiejkolwiek cenzury, miejsce znajdzie się i dla treści prawicowych, i dla lewicowych i tych centrowych. Właśnie dopracowujemy formułę prawną i techniczną, na pewno będziemy zapraszali różne osoby i media do współpracy, nie będziemy się na nikogo zamykali, kto działa w ramach polskiego prawa - komentuje dla "Wirtualnych Mediów".

Ogromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, miała wszy przez 3 lataOgromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, miała wszy przez 3 lataCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieprawdopodobne odkrycie w Chinach. Naukowcy nie mogli uwierzyć własnym oczom
  2. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln

Źródło: [Wirtualne Media]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News