Marcin Meller ma poważne problemy ze zdrowiem i wstrząsające przeżycia. Doprowadziło to dziennikarza do złożenia swojego postanowienia.. facebook.com/marcin.meller1
Źródło: facebook.com/marcin.meller1
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Stycznia 2020

Marcin Meller ma poważne problemy ze zdrowiem. Po wezwaniu karetki chce zmienić podejście do życia

Marcin Meller ma poważne problemy ze zdrowiem i wstrząsające przeżycia. Prezenter był w przeszłości obryzgany krwią po czołówce autobusu, więc zrobił test na HIV. Teraz spotkało go to... Bowiem Meller zmaga się od jakiegoś czasu z atakami paniki i zażywa leki na nadciśnienie. Doprowadziło to dziennikarza do złożenia swojego postanowienia noworocznego.

Z okazji nadejścia nowego roku, Marcin Meller postanowił podzielić się swoim postanowieniem noworocznym. Jest ono dość nietypowe, bowiem dziennikarz zamierza nie zaprzeczać już swej śmiertelności. Tłumacząc, dlaczego właśnie takie postanowienie złożył, opisuje swoje życiowe traumy w swoim felietonie dla "Newsweeka". Jedna z nich wiązała się z wypadkiem autobusu, którego był uczestnikiem i byciu zbryzganym ludzką krwią w trakcie szczytu epidemii AIDS. Kolejne wyznanie to ataki paniki, które zaskoczyły dziennikarza w pewnym momencie życia.

Sylwester Agnieszki Woźniak-Starak. Góry pomagają ukoić ból. Sylwester Agnieszki Woźniak-Starak. Góry pomagają ukoić ból. "Kiedyś tu zamieszkam"Czytaj dalej

Marcin Meller opowiedział o swoich traumach i problemach zdrowotnych. Zrozumiał przy tym, że nie jest nieśmiertelny

W artykule "Newsweeka" Marcin Meller opowiedział o swoich przeżyciach i zmaganiach zdrowotnych. Przy okazji wyjawił swoje postanowienie noworoczne. Dziennikarz ma w końcu przestać zaprzeczać swojej śmiertelności. Wcześniej bowiem był niemal przekonany o nieśmiertelności - tzw. "syndrom nieśmiertelności", który odczuwa wiele osób, szczególnie młodzi. Utwierdziły go w tym kolejne życiowe sytuacje i problemy zdrowotne, z którymi się zmagał. Jedną z najbardziej szokujących była ta związana z wypadkiem, do którego doszło 25 lat temu w Kenii. Meller jechał autobusem, który z dużą prędkością zderzył się czołowo z tirem.

- Zginęło wielu współpasażerów, w tym rodzina, z którą tuż przed odjazdem zamieniłem się na siedzenia. Byłem poraniony w wielu miejscach, zbryzgany cudzą krwią, a to był szczyt epidemii AIDS i jeszcze nie znano na chorobę żadnych lekarstw. Gdybym się zaraził, oznaczałoby to wyrok śmierci. Miałem 26 lat - wspomina Meller.

Dziennikarz zrobił test na obecność wirusa HIV w organizmie. Mając już wyniki, nie od razu otworzył kopertę, w której się znajdowały. Kiedy już zdobył się na odwagę by to zrobić, okazało się szczęśliwie, że jest zdrowy. - Po raz kolejny uwierzyłem, że jestem nieśmiertelny - przypomina tamte zdarzenia Meller. Kolejną rzeczą, która utwierdzały dziennikarza w jego przekonaniu o nieśmiertelności, był fakt, że po 33 latach palenia rzucił papierosy, choć znajdował się w grupie ryzyka, jeśli chodzi o zachorowanie na raka. Badanie wykazało, że jest zdrowy i Meller po raz kolejny poczuł, że jest nieśmiertelny. W końcu jednak stało się coś, co kompletnie odmieniło to złudne przekonanie i zaniepokoiło go na tyle, że udał się do lekarza i zaczął zażywać leki oraz brać pod uwagę to, że jednak nikt nie jest nieśmiertelny. Nagła choroba, a nawet śmierć, może przyjść zupełnie niespodziewanie i dotyczy to każdego.

W czerwcu 2019 roku, Marcin Meller doznał ataku paniki. Do dziennikarza wezwano pogotowie, a medycy szybko udzielili mu pomocy i doprowadzili go do formy. Dziennikarz zrzucił wówczas winę na upał i fakt, że dzień wcześniej spożywał alkohol. Kiedy po pewnym czasie doznał kolejnego ataku, którego nie miał już jak usprawiedliwić, zdecydował się pójść do lekarza. Od tego czasu zażywa leki na nadciśnienie. I to właśnie to doprowadziło dziennikarza do złożenia swojego postanowienia.

- Nie będę już zaprzeczał swej śmiertelności. Niby mało, ale jak na mnie - uwierzcie - to bardzo dużo. I trzymając się tego pozornego minimalizmu: znośnego roku 2020! - wyznał Meller.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Gabriela Kownacka przez lata walczyła z chorobą. Jej schorzenie dotyka tysiące Polek rocznie

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów