Marcin Matczak Mata. YouTube / Profesor MatczakŹródło: YouTube / Profesor Matczak
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 7 Maja 2020

Tego nikt się nie spodziewał. Profesor Matczak nagrał piosenkę, oberwało się Kaczyńskiemu i Ziobrze

Marcin Matczak, szanowany profesor nauk prawnych oraz ojciec rapera Maty, nagrał piosenkę w szczytnym celu. Nie zabrakło w niej oczywiście nawiązań do polskiej sceny politycznej. Działaczami, o których mogliśmy usłyszeć w utworze, byli przede wszystkim Jarosław Kaczyński oraz Zbigniew Ziobro.

Profesor Matczak od lat aktywnie działa w mediach społecznościowych, krytykując reformy forsowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Niewielu jego sympatyków ze starszego pokolenia wie jednak, że prywatnie jest ojcem rapera o pseudonimie Mata, który w ostatnim czasie wraz z Solarem rozpoczął drugą edycję wyzwania, kierowanego głównie do polskich muzyków. Krótkie piosenki, składające się jedynie z 16 wersów, mają obecnie promować zbiórkę środków na pomoc polskiej służbie zdrowia. Co ciekawe, po nominacji od Borixona do akcji zdecydował się włączyć także sam profesor.

Pilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowaPilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowaCzytaj dalej

Tekst piosenki Matczaka odnosił się przede wszystkim do zdarzeń na polskiej scenie politycznej. Nie zabrakło w niej odniesień do działań Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobry, a także wprowadzanej przez PiS rewolucji w sądownictwie.

Marcin Matczak wziął udział w drugiej edycji #Hot16Challenge

Co ciekawe, profesor zdecydował się także nominować do nagrania kolejnych utworów postaci niekoniecznie związane ze światem muzycznym. Choć wiele wspólnego z polskim rapem miał oczywiście poseł Piotr Liroy-Marzec, tak Tomasz Lis, Adam Bodnar, Zbigniew Hołdys oraz Andrzej Seweryn nie są z nim oczywiście kojarzeni. Ich odpowiedzi także mogą więc szybko spotkać się z bardzo szerokim odzewem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister Łukasz Szumowski nie ma złudzeń. Dwie epidemie w Polsce jednocześnie mogą wystąpić jesienią
2. Nowa choroba atakuje małe dzieci, do złudzenia przypomina COVID-19. Kluczowe pierwsze 10 dni, potem może być za późno

W komentarzach już kilkanaście minut po publikacji piosenki zaroiło się od bardzo pozytywnych opinii. Internauci odnosili się nie tylko do kwestii promowanych przez prof. Matczaka poglądów, ale także widocznego wsparcia wobec syna, który zdecydował się pójść zdecydowanie inną drogą niż ojciec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oszałamiające wyniki badań. Niewyobrażalna liczba mieszkańców Krakowa przeszła już koronawirusa
  2. Kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części. Próbował okłamać policjantów, wszystko się wydało
  3. Skończyła Ci się ważność paszportu? Urzędnicy nie pozwolą złożyć Ci wniosku, będą zadawali pytania
  4. Duży protest w samym centrum stolicy. Kierowcy zablokowali ruch, o co chodzi?
  5. Popularny tygodnik radził chorym na depresję ciążę na poprawę humoru. Opublikował obraźliwą grafikę, teraz się tłumacz
  6. Wielkie zmiany w Wuhan. Nagrania wyciekły do sieci, widać wszystko

Źródło: YouTube

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News