Mama ksiądz. Jakub Kaminski/East News/Facebook/Cogdziekiedy Biała PodlaskaŹródło: Jakub Kaminski/East News/Facebook/Cogdziekiedy Biała Podlaska
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Września 2020

Dostał uwagę od katechety do dzienniczka. Jego mama nie wytrzymała, odpowiedziała a zdjęcie wrzuciła do sieci

Mama była zmuszona do podpisania uwagi od katechety. Duchowny oczekiwał od niej zwrócenia uwagi na zachowanie jej dziecka. Odpowiedź, jaką przeczytał, z pewnością nie wzbudziła jego entuzjazmu. Opinia publiczna zaś masowo udostępnia ripostę, z którą musiał zmierzyć się duchowny.

Lekcje religii w polskich szkołach budzą kontrowersje od wielu lat. Część rodziców oczekuje przeniesienia katechez do kościelnych salek. Uważają bowiem, że placówki oświaty nie powinny być miejscem szerzenie nauk tylko jednego, dominującego wyznania. Opinię tę wspierają też niektórzy katolicy. Również zachowanie księży może powodować konflikty. Jeden z nich postanowił zwrócić się do mamy swojego ucznia. Niejasna uwaga w dzienniczku wywołała niecodzienną reakcję kobiety.

Pozycja Jarosława Kaczyńskiego mocno zagrożona? Sondaż IBRIS nie pozostawia złudzeń, nie jest dobrzePozycja Jarosława Kaczyńskiego mocno zagrożona? Sondaż IBRIS nie pozostawia złudzeń, nie jest dobrzeCzytaj dalej

Mama zripostowała uwagi księdza

Między katechetą a mamą nastąpiła krótka wymiana informacji oraz spostrzeżeń. Ksiądz uważa, że chłopiec nie stosuje się do zaleceń. Rodzice niejednokrotnie uskarżali się na wpisy do dzienniczków, które są umieszczane przez nauczycieli. Deklarują, że zeszyt, który powinien służyć do przekazywania ważnych wiadomości na temat zachowania pociech, staje się miejscem nieprecyzyjnych, a nie kiedy niesprawiedliwych i krzywdzących wpisów. Uwagi o treści "dziecko gra na flecie podczas zajęć z muzyki" czy "syn biega na lekcji WF-u" to namiastka korespondencji, z którą muszą zapoznawać się mamy i ojcowie.

Uczestnik Uczestnik "Rolnik szuka żony" w ostrych słowach o kandydatkach. Czy przesadził?Czytaj dalej

Na stronie facebookowej "Cogdziekiedy Biała Podlaska" pojawił się zaskakujący wpis ze zdjęciem z uczniowskiego dzienniczka. Widzimy w nim uwagę z 2017 roku, która została udzielona przez księdza. "Aleksander nie reaguje na wskazówki nauczyciela. Ks. katecheta" - uskarżał się duchowny. Po 3 latach wpis powrócił do debaty publicznej i ponownie pobił rekordy popularności. Mama w stanowczy sposób postawiła katechecie granice. Poinformowała, że sama nie ma takich problemów. Poprosiła, aby kapłan, pełniąc funkcję pedagoga, radził sobie z Aleksandrem we własnym zakresie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Afera w polskiej szkole. Uczniowie w trakcie lekcji zatruli kawę nauczycielce, skandal na ogromną skalę
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Mama przekazała księdzu kąśliwą odpowiedź. "Ja nie mam takiego problemu, proszę sobie radzić we własnym zakresie. Mama" - przekazała. Spór między rodzicem a katechetą podzielił opinię publiczną. Jedni deklarują, że pedagog powinien posiadać umiejętność wpływania na zachowanie dziecka. Inni zaś krytykują mamę za brak współpracy z duchownym.

Mama

Źródło: [Facebook/Cogdziekiedy Biała Podlaska]

Prowadząca Prowadząca "Nasz nowy dom" uratowała życie. Niewielu wie, że zebrała się na tak wzruszający gestCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska rezygnuje z jednej usługi. Po 30. września już jej nie uświadczysz
  2. Koronawirus wstrzymał drążenie metra. Niepokojące informacje z budowy, będą opóźnienia?
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News