Mama zabiła dwumiesięczne bliźniaki. PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East NewsŹródło: PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Lutego 2020

Mama zabiła swoje nowo narodzone dzieci, a potem chciała skończyć ze sobą. Dramat w Bydgoszczy

Mama dwumiesięcznych bliźniaków, Wincentego i Szczepana, miała cierpieć na depresję poporodową. Dzieci zostały znalezione w bydgoskim mieszkaniu. Mimo dwugodzinnej reanimacji nie udało się ich uratować. Z wstępnych informacji wynika, że zginęły z rąk swojej matki. Kobieta planowała następnie popełnić samobójstwo.

Matka została przewieziona do szpitala w stanie zagrożenia życia, poinformowała "Wirtualną Polskę" rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska. Istnieje podejrzenie, że matka bliźniaków usiłowała odebrać sobie życie. Pozostaje pod opieką psychiatryczną.

Do szpitala trafił także ojciec tragicznie zmarłych bliźniaków. Mężczyzna ma być w ciężkim szoku. Z informacji mediów wynika, że opiekował się swoją żoną, tego dnia musiał jednak wyjść z domu, a o pomoc poprosił sąsiadkę. Kobieta co jakiś czas miała zaglądać do mieszkania. To ona jako pierwsza próbowała ratować maleńkiego Wincentego i Szczepana.

NSA nie chce wystawić dokumentu tożsamości dziecku. 4-latek w świetle polskiego prawa nie istniejeNSA nie chce wystawić dokumentu tożsamości dziecku. 4-latek w świetle polskiego prawa nie istniejeCzytaj dalej

Mama bliźniaków trafiła na oddział psychiatryczny

Małżeństwo miało troje dzieci. W chwili tragicznej śmierci swojego nowo narodzonego rodzeństwa 5-letnia Łucja przebywała w przedszkolu.

Prokuratura unika wymieniania możliwych przyczyn zgonu dwumiesięcznych bliźniaków. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że dzieci miały zginąć z rąk swojej matki. Kobieta miała utopić je w wannie, a następnie ubrać i jak gdyby nigdy nic położyć do łóżeczka. Zdaniem mediów matka Wincentego i Szczepana połknęła następnie garść tabletek i popiła je winem.

"Fakt" przytacza opinie sąsiadów kobiety. W podanych przez nich informacji dowiadujemy się, że matka bliźniaków już wcześniej miała leczyć się psychiatrycznie.

– Silne przeżycie związane z porodem i pojawieniem się dziecka, diametralna zmiana dotychczasowego życia, strach i poczucie bezsilności. To wszystko może spowodować u kobiety szok poporodowy. Jeśli kobieta nie ma wsparcia najbliższych, szok może być tym silniejszy. Mogą pojawić się omamy i urojenia. Może nawet słyszeć głosy, które każą skrzywdzić dziecko. Może się pojawić nawet psychoza poporodowa. W takich sytuacjach konieczna jest konsultacja lekarska i rozpoczęcie leczenia psychiatrycznego – przekazała dziennikowi psycholog Monika Filipowska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat

2. Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widok

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Krzysztof Cugowski nagle chwycił mikrofon na pogrzebie Lipki. Wszyscy usłyszeli jego słowa, bliscy zalali się łzami

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News