mama. YouTube.com/polsatnews.plŹródło: YouTube.com/polsatnews.pl
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 10 Lipca 2020

Pamiętacie kochającą mamę 15 dzieci, która miała je stracić, bo była zbyt biedna? Zapadł zaskakujący wyrok, nikt się nie spodziewał

Mama 15 dzieci, której smutną historią żyła cała Polska w lutym tego roku odzyska swoje dzieci na dobre. Decyzją sądu uchylono wcześniejsze postanowienie o odebraniu jej 11 z 15 dzieci. Zainterweniowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

O pomyślnym załatwieniu sprawy poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wielki protest pod Pałacem Prezydenckim. Ludzie wyszli na ulicę, mają dość i nie wytrzymaliWielki protest pod Pałacem Prezydenckim. Ludzie wyszli na ulicę, mają dość i nie wytrzymaliCzytaj dalej

Mama 15 dzieci obroniona

O ciężkiej sytuacji matki zrobiło się bardzo głośno pod koniec lutego tego roku. Wtedy to decyzją sądu w Piotrkowie Trybunalskim z końca grudnia 2019 r., pani Magdalenie w Wierzbicy (woj. łódzkie) miało zostać odebranych 11 z 15 dzieci.  Jej pociechy miały trafić do domów dziecka. 

Interwencję w tej sprawie podjęła posłanka PiS, Anna Milczanowska, której udało się również włączyć do sprawy Ministerstwo Sprawiedliwości. Z tego powodu pracownicy socjalni zdecydowali o czasowym odstąpieniu od odebrania dzieci. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle TVP przestało działać, również strony internetowe. Co się dzieje, czyżby atak hakerski czy zwykłe problemy techniczne?
2. Jest nagranie trąby powietrznej w Ustroniu. Aż przechodzą ciarki 

- Dzięki państwu (Andrzej Duda) ma tyle siły, żeby tę kampanię prowadzić i żeby ją zakończyć no i miejmy nadzieję również zwyciężyć. Bardzo państwu za to dziękuje - powiedziała.

Podczas piątkowej konferencji wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował zebrane media  że Sąd Rejonowy w Radomsku uchylił wcześniejszą decyzję o odebraniu dzieci kobiecie. - Dzieci wracają do matki. Dla takich chwil, autentycznych emocji matki, warto żyć -  mówił. W mediach społecznościowych poinformował również, że znalazła się firma budowlana, która pobuduje dom dla rodziny. 

Na zdjęciu wyrózniającym widzimy kobietę w słynnym reportażu dla polsatnews.pl z 1 marca 2020 roku: "Ma piętnaścioro dzieci, jedenaścioro właśnie jej odebrano"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NFZ z ważnym apelem do pacjentów. Dotyczy rejestracji do lekarzy, weszły kolejne zmiany
  2. Wybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynek
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Fotoradar uwiecznił "najszybszy" samochód świata. Wskazał ponad 700 km/h

Źródło: wp.pl