. https://www.pexels.com/photo/old-couple-walking-while-holding-hands-906111/Źródło: https://www.pexels.com/photo/old-couple-walking-while-holding-hands-906111/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lutego 2020

Byli ze sobą 64 lata. Zmarli, trzymając się za ręce

Małżeństwo z amerykańskiego stanu Ohio przeżyło razem ponad 60 lat. Ich śmierć przywodzi na myśl iście filmowe historie.

Historia 88-letniego Billa Schafratha i jego 85-letniej żony Nancy do złudzenia przypomina niektóre sceny z powstałego na podstawie powieści Nicholasa Sparksa kultowego filmu "Pamiętnik". Z tą różnicą, że ta wydarzyła się naprawdę.

Bill i Nancy spędzili ze sobą 64 lata. Ich historię przytacza po krótce portal gazeta.pl. Mężczyzna był weteranem amerykańskiej armii. W latach 1951-1953 walczył podczas wojny koreańskiej. Po zakończeniu służby Bill Schafrath pracował w branży budowlanej. Jego żona pracowała za to w bankowości. Jak przypomina portal, zaczynała od najniższego szczebla. Po 35 latach odeszła na emeryturę jako wiceprezes jednego z banków.

Homofobka dała się genialnie wkręcić. Znacie ją z TVPHomofobka dała się genialnie wkręcić. Znacie ją z TVPCzytaj dalej

Małżeństwo zmarło, trzymając się za ręce

Para nie miała dzieci. Będąc w zaawansowanym wieku, zdecydowali się na przeniesienie do domu seniora. 64 spędzone razem lata oraz zmęczenie chorobą nie osłabiły jednak miłości, jaką darzyło się małżeństwo.

– Podczas ostatnich kilku tygodniu, kiedy on nie mógł już wstać, złączaliśmy razem ich łóżka na środku pokoju. Oni dosłownie trzymali się za ręce podczas ostatniego tygodnia ich życia – mówił cytowany przez gazetę.pl jeden z przyjaciół pary w rozmowie z "Daily Mail".

Pierwszy odszedł Bill. Mężczyzna zmarł o 7 rano. Nancy zmarła niespełna cztery godziny później. Jak czytamy, małżeństwo było razem do samego końca.

Portal cytuje słowa osoby będącej blisko z Billem i Nancy: – To prawie tak, jakby zdecydowali, że jeśli jedno umrze, drugie pójdzie w jego ślady. Tak, jakby wiedzieli, że to się wkrótce stanie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Użytkownicy diesli mogą być naprawdę źli. Będą poważnie przepłacać za ropę

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Sytuacja jest poważna, mała córeczka gwiazdora disco polo w szpitalu. "Prosimy o modlitwę"

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News