Jacek Kurski. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Sierpnia 2020

Jacek Kurski w poważnych tarapatach przez sytuację rodzinną? Zaskakujące doniesienia o jego przyszłości

Małżeństwo Jacka Kurskiego oraz doniesienia medialne na temat jego syna przeszkodzą mu w zawodowych planach? Były europoseł od kilku miesięcy próbuje przejąć władzę w TVP. Okazuje się, że natrafił na mocnego rywala. Rada Mediów Narodowych już w najbliższej przyszłości zadecyduje, kto zastąpi Macieja Łapińskiego. Jakie szanse ma były polityk?

Wyjaśnijmy, że Jacek Kurski pełni obowiązki prezesa Telewizji Polskiej jedynie na czas nieobecności Macieja Łapińskiego. - W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu - przekazała stacja. "Wirtualne Media" informują, że nie wskazano, który organ spółki jest odpowiedzialny za tę decyzję.

Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyliDziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyliCzytaj dalej

Jacek Kurski musi walczyć o władzę w TVP

"Wirtualne Media" nieustannie przekazują bieżące informacje na temat działań Jacka Kurskiego. Przedstawiciele medium deklarowali, że chwilę po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich obejmie on funkcję prezesa TVP. Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Były polityk zaczął wypełniać obowiązki lidera medium jedynie na czas nieobecności Macieja Łapińskiego. W całą sprawę zaagażował się szef Rady Mediów Narodowych, Krzystof Czabański. - Komunikat TVP nie jest aktem prawnym. Poprosiłem zarząd telewizji o przysłanie dokumentów wyjaśniających sytuację prawną zarządu. Pan Maciej Łopiński przysłał do Rady rezygnację z pełnienia obowiązków prezesa z dniem 7. sierpnia. Do tego dnia p.o. nadal jest on, nikt nowy nie został powołany - ucina spekulacje szef RMN, Krzysztof Czabański.

Koniec nadziei i planów Jacka Kurskiego? Pojawiła się niespodziewana Koniec nadziei i planów Jacka Kurskiego? Pojawiła się niespodziewana "zasłona dymna", ogromne zamieszanie w TVPCzytaj dalej

 - Zgodnie z tym przepisem organem uprawnionym do delegowania swoich Członków do czasowego wykonywania czynności Członków Zarządu, którzy zostali odwołani, złożyli rezygnację albo z innych przyczyn nie mogą sprawować swoich czynności jest Rada Nadzorcza. Prezes Zarządu jest uprawniony jedynie do udzielenia pełnomocnictwa do jego zastępowania podczas nieobecności - deklarował Czabański w piśmie datowanym na 30 lipca. Należy jednak podkreślić, że organ już w najbliższej przyszłości będzie musiał powołać nowego prezesa TVP. Mąż Joanny Kurskiej natrafił na mocnego rywala. Jest nim Maciej Pawlicki. Działacz, który również jest związany z prawicą.

Małżeństwo Jacka Kurskiego i problemy wizerunkowe, zaważą na zmianach kadrowych?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
2. TVN szykuje program, jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. Ściągnie przed telewizory miliony widzów, niebawem premiera
3. Wchodzi nowa opłata. Rachunki w górę o 107 zł

Przypomnijmy, że wydarzenia z życia prywatnego byłego prezesa TVP mogły zaważyć o jego karierze. Zaproszenie mediów na ślub z Joanną Kurską miało opłakane skutki. - Ten ślub zrobił mu wiele złego. Bo był bardzo ostentacyjny, z telewizyjnymi wozami transmisyjnymi. No i to był jego drugi ślub kościelny, jego i jego żony. Wielu katolików się oburza - wskazywał anonimowy polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". 

Jacek Kurski nie jest pozbawiony szansy na zwycięstwo w nadchodzących wyborach na prezesa TVP. Wyjaśnijmy, że większośc członków Rady Mediów Narodowych składa się z działaczy lub sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Oznacza to, że dziennikarz ma niemałe szansę na zwycięstwo nad Pawlickim. - Prawdę mówiąc, zupełnie nie daję mu [Maciejowi Pawlickiemu – red.] szans, wydaje mi się, że jest w tym konkursie na zasadzie zasłony dymnej i "kwiatka do kożucha". Moim zdaniem, tak czy owak, prezesem po piątkowym posiedzeniu Rady będzie Jacek Kurski – deklaruje dla "Wirualnych Mediów" Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

Czy Jacek Kurski będzie musiał zapłacić za ostatnie skandale medialne karierą w TVP? Tego dowiemy się dopiero po dzisiejszym posiedzeniu rady.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści

Źródło: [Wirtualne Media/Gazeta Wyborcza]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!