Małgorzata Trzaskowska dzieli się swoim doświadczeniem. East News/Piotr Molecki
Źródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 24 Października 2020

Małgorzata Trzaskowska nie mogła milczeć po wyroku TK. "Jestem szczęśliwą mamą, nie zawsze było tak dobrze"

Małgorzata Trzaskowska dołączyła do osób głośno sprzeciwiających się kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. We wpisie na Instagramie postanowiła podzielić się z internautami swoim własnym trudnym doświadczeniem związanym z aborcją.

Postanowienie Trybunału Konstytucyjnego o uznaniu przerwania ciąży z powodu trwałego uszkodzenia płodu za niezgodne z polskim prawem wzbudziło zdecydowany sprzeciw Polek i Polaków. Wśród osób, które zabrały w tej sprawie głos, znalazła się żona prezydenta Warszawy, Małgorzata Trzaskowska. We wpisie opublikowanym na Instagramie podzieliła się swoim bolesnym doświadczeniem.

Najnowsze, ważne informacje dla seniorów. Wiemy, o ile mają wzrosnąć emeryturyNajnowsze, ważne informacje dla seniorów. Wiemy, o ile mają wzrosnąć emeryturyCzytaj dalej

Małgorzata Trzaskowska w obronie polskich kobiet

Uznanie przez TK jednej z przesłanek możliwości wykonania aborcji za niezgodną z Konstytucją wywołało masowe protesty w całym kraju. Mimo trwającej epidemii, kobiety zdecydowały się zawalczyć o swoje prawa i wyrazić swój głośny sprzeciw, wychodząc na ulice polskich miast. Zignorowanie przez sędziów tzw. kompromisu aborcyjnego wywołało masę protestów. W samej tylko Warszawie w piątkowym proteście udział wzięło ok. 10 tysięcy obywateli.

Głos w sprawie kontrowersyjnej decyzji zabrało wiele ważnych dla polskiego życia kulturalnego i politycznego postaci, m.in. Anja Rubik, Magda Gessler czy Robert Biedroń. Do grona osób sprzeciwiających się orzeczeniu TK dołączyła także małżonka prezydenta Warszawy, Małgorzata Trzaskowska.

Niedoszła pierwsza dama już wielokrotnie wypowiadała się na tematy ważne dla polskich kobiet. Poruszając sprawę aborcji mówiła, że każdy powinien mieć prawo do decydowania o swoim ciele we własnym sumieniu. Małgorzata Trzaskowska jeszcze przed wydaniem oburzającego wyroku dotyczącego aborcji eugenicznej zabiegała o objęcie tego zagadnienia szczególną troską.

Klamka zapadła. Włączając TVP Info za 1,5 godziny możecie się zdziwić, co się dzieje?Klamka zapadła. Włączając TVP Info za 1,5 godziny możecie się zdziwić, co się dzieje?Czytaj dalej

Bolesne wspomnienia

W piątek Małgorzata Trzaskowska postanowiła opublikować na swoim profilu na Instagramie wpis, w którym podzieliła się z internautami swoim osobistym, trudnym doświadczeniem związanym z decyzją o przerwaniu ciąży.

"Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze... Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym, żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie" - czytamy w jej wpisie.

Trzaskowska zaznacza, że decyzja o aborcji w takiej sytuacji nie wynika z egoizmu, a z powodu chęci skrócenia cierpienia niewinnej istocie, która skazana jest na męki:

"Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło" - napisała.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Nawet nie będziesz musiał odebrać telefonu, a i tak okradną Twoje konto. Wyjątkowo perfidny sposób oszustów
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Żona prezydenta Warszawy podkreśla, że bardzo ważne jest to, by to kobieta miała możliwość podjęcia wyboru. Tylko samodzielna decyzja jest w stanie dać jej możliwość wyjścia z tej bolesnej sytuacji. Powinno to być absolutnym prawem każdego wolnego człowieka.

Małgorzata Trzaskowska zachęca do "nieskładania broni" i kontynuowania zabiegania o uznanie podstawowych praw kobiet:

"To my - kobiety - powinnyśmy walczyć teraz i zawsze, wszelkimi środkami." - napisała na Instagramie.

Bardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotowaćBardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotowaćCzytaj dalej

źródło: instagram.com/gosia.trzaskowska, pudelek.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 56-latek. Szpital odmówił przyjęcia pacjenta
  2. Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenie
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
  6. Od wtorku na kierowców czeka nowy mandat. Mało kto wie, że rząd po cichu wprowadził kolejną karę