Małgorzata Trzaskowska porównała się do Agaty Dudy.. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Lipca 2020

Żona Rafała Trzaskowskiego zawstydziła Agatę Dudę? Padły znaczące słowa, które mogą zmienić wiele

Małgorzata Trzaskowska po raz kolejny zabrała głos w sprawie pozycji pierwszej damy w polskiej polityce. Jej wypowiedź z pewnością zawstydzi Agatę Dudę. - Nie jestem osobą, która siedziałaby w miejscu i dumała przy mężu - deklaruje w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Agata Duda rzadko udziela się w debacie publicznej. Jej działanie, zdaniem rządzących, odbywa się poza blaskiem reflektorów. W opinii zwolenników opozycji żona kandydata Prawa i Sprawiedliwości nie ma odwagi do zabierania głosu w ważnych społecznie kwestiach. Małgorzata Trzaskowska od kilku tygodni próbuje przekonać Polaków, że lepiej pełniłaby funkcje pierwszej damy od żony Andrzeja Dudy. Jej deklaracje oraz postulaty z pewnością budzą niepokój w sztabie prezydenta Polski.

Mężczyzna wpadł w szał, wykrzykiwał skandaliczne, homofobiczne hasła. Nawoływał do krzywdzenia osób LGBT, wszystko się nagrałoMężczyzna wpadł w szał, wykrzykiwał skandaliczne, homofobiczne hasła. Nawoływał do krzywdzenia osób LGBT, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Małgorzata Trzaskowska z pewnością zaskoczy Agatę Dudę

W wywiadzie udzielonym dla Gazety Wyborczej Małgorzata Trzaskowska niezwykle odważnie opowiada o swoich poglądach. - Pierwsza dama powinna być rzeczniczką kobiet i zajmować stanowisko w tematach, które leżą na sercu im i opinii publicznej. Zamierzam zaangażować się w sprawy ważne dla kobiet, w ochronę środowiska, poprawienie stanu edukacji i dalej pracować nad projektem o przedsiębiorczości, na który poświęciłam ostatnie miesiące - deklaruje dla GW.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Profesor Krzysztof Simon nie wytrzymał słów premiera. Nie krył oburzenia, "to absurd absolutny"
2. Pilny apel Ministerstwa do Polaków. Chodzi o wczasy tysięcy ludzi

Małgorzata Trzaskowska wyjaśniła, że rola kobiet w tegorocznych wyborach jest wyjątkowa. - Głosujemy licznie, ponieważ wiemy, że to, jaka jest i będzie Polska, dotyczy naszych bliskich, naszych rodzin, nas samych. Każdy kobiecy głos jest bezcenny, bez względu na to, na kogo był oddany w pierwszej turze. Bardzo liczę na głosy kobiet, które jeszcze nie podjęły decyzji, kogo poprą 12 lipca. Właśnie dlatego sama również zaangażowałam się w kampanię - wskazuje kandydatka na pierwszą damę dla GW.

Żona włodarza Warszawy skomentowała wydarzenia polityczna oraz rolę Kościoła katolickiego w życiu publicznym. - Instytucja Kościoła mnie rozczarowała, kiedy jej przedstawiciele nie zabierali głosu, gdy PiS demontował system sądowniczy i atakował sędziów, gdy w Sejmie protestowały matki z niepełnosprawnymi dziećmi, gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych "czarnych protestów", gdy w przestrzeni publicznej rozgościł się język podziału i nienawiści. O rozliczeniu z pedofilią nawet nie wspomnę - opowiadał w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Wypowiedzi Małgorzaty Trzaskowskiej mogą sugerować, że jest ona o wiele bardziej wyrazistą osobistością od Agaty Dudy, której działania ograniczają się do stania u boku swojego męża. Żona polityka Platformy Obywatelskiej wyjaśniła jednak, że każda pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie tak, aby utrzymać niezależność względem swojego partnera.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wycofuje się z jednej z głównym obietnic? Media dotarły do nowych danych rządzących
  2. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ocieplenie klimatu nie na całym świecie? Jest jedno miejsce, które się ochładza

Źródło: [Gazeta Wyborcza]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News