Małgorzata Rozenek-Majdan. YouTube/TVN/ProjektLady/ScreenŹródło: YouTube/TVN/ProjektLady/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Sierpnia 2020

Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje

Małgorzata Rozenek-Majdan powiedziała, co myśli na temat ostatnich działań policji. W mocnych i odważnych słowach stanęła po stronie osób LGBT. Przedstawicielka polskiego show-biznesu skrytykowała też postępowanie państwa wobec księży wykorzystujących nieletnich.

Od kilku dni sprawa przemocy systemowej wobec mniejszości seksualnych wywołała wielką burzę medialną. Podczas jednej z nocnych akcji, aktywistki z kolektywu Stop Bzdurom powiesiły na pomniku Jezusa Chrystusa tęczową flagę. Dołączyły do niej manifest, w którym solidaryzowały się z ofiarami mowy nienawiści. Należy podkreślić, że podobizna syna bożego nie została uszkodzona, porysowana czy też zniszczona, a mimo to, działaczki spotkały się z niezwykle radykalną postawą ze strony policji. 

Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieNa stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieCzytaj dalej

Małgorzata Rozenek-Majdan: "Ksiądz pedofil ma większe prawa niż pokojowo demonstrujący"

Funkcjonariusze chwilę po hucznym przedsięwzięciu aresztowali trzy osoby podejrzane o popełnienie wykroczenia. Po jedną z nich przejechali aż 900 kilometrów. Wymiar sprawiedliwości na wniosek prokuratury nakazał zaaresztowanie Małgorzaty Szutowicz, znanej powszechnie jako Margot, która uszkodziła jeżdżącą po Warszawie, obklejoną homofobicznymi hasłami furgonetkę. Przez najbliższe dwa miesiące przedstawicielka Stop Bzdurom będzie przebywać w areszcie. Podobne wyroki padają jedynie wobec podejrzanych o ewentualne matactwa, ucieczkę z kraju lub fałszowanie dowodów. Prawnicy reprezentujący Margot zapewniają, że nie spełnia ona żadnej z wymienionych przesłanek.

Na grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Wywołuje emocjeNa grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Wywołuje emocjeCzytaj dalej

Margot chwilę przed zaaresztowaniem udała się pod siedzibę Kampanii Przeciw Homofobii. Na skutek apelu wystosowanego przez społeczność LGBT na miejsce stawiły się też tłumy manifestantów. Wielu z nich podjęli próbę zablokowania policyjnych czynności. Walkę na rzecz oskarżonej podjęły też posłanki i posłowie z partii Razem, Wiosny, SLD i Zielonych. Funkcjonariusze w wyjątkowo brutalny sposób potraktowali protestujących. Parlamentarzyści wskazywali, że również oni byli szarpani przez służby. Zgromadzeni mieli być bici, kopani, szarpani i zabierani na tak zwany "dołek". Z informacji podawanych przez polityków Lewicy wiemy, że pracownicy komisariatów utrudniali pracę prawników oraz osób uprawnionych do podejmowania interwencji.

Małgorzata Rozenek-Majdan nie wytrzymała i skrytykowała władzę 

Przedstawiciele polskiego show-biznesu nieczęsto angażują się w bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Wielu z nich woli zachować milczenie, żeby nie stracić fanów, którzy mogliby nie zgadzać się z ich poglądami. Celebryci coraz częściej jednak zaczynają głośno mówić o szacunku do praw człowieka. Jedną z nich była Magda Gessler, która od zawsze otwarcie wspierała Roberta Biedronia. Małgorzata Rozenek-Majdan również nie boi się wyrażania swoich myśli tak, aby były dostrzeżone przez media. Gwiazda znana ze swoich prokobiecych poglądów od lata działa na rzecz upowszechnienia zabiegów in-vitro. Tym razem opowiedziała się po stronie osób LGBT.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nadzwyczajny i pilny komunikat ministerstwa. Obowiązuje od dzisiaj
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Sanepid kontroluje od rana w całej Polsce, do ciebie też mogą zapukać. W kilku miejscach kontrolerów jest więcej

Małgorzata Rozenek-Majdan umieściła na Instagramie poruszający wpis. "Źle się dzieje w państwie polskim... źle... tam, gdzie każdego dnia, prawa i wolności są odbierane, powoli, acz konsekwentnie. Tam, gdzie o wartościach i moralności najgłośniej krzyczą Ci, którzy są z nimi najczęściej na bakier. Tam, gdzie ksiądz pedofil ma większe prawa niż pokojowo demonstrujący. Tam właśnie zaczyna się bunt! Jestem z Wami kochani - ocenia współprowadząca "Projektu Lady". Jej post bije rekordy popularności. Sympatycy gwiazdy dziękują jej za zabranie głosu w tak ważnej sprawie. Na podobny czyn nie zdobyła się jeszcze Kinga Duda, która podczas ostatniego wiecu wyborczego swojego taty apelowała o zasypanie podziałów i budowanie zgody narodowej.

Poniżej prezentujemy wpis Małgorzaty Rozenek-Majdan z 8 sierpnia.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z "Projektu Lady" TVN z 24 czerwca 2018 roku.

Małgorzata Rozenek-Majdan
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym

Źródło: [Instagram/Małgorzata Rozenek-Majdan]