Małgorzata Kidawa-Błońska. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ma%C5%82gorzata_Kidawa-B%C5%82o%C5%84ska_Sejm_2015_09.JPG
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ma%C5%82gorzata_Kidawa-B%C5%82o%C5%84ska_Sejm_2015_09.JPG
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Stycznia 2020

Kidawa-Błońska prosi o pomoc Jarosława Kaczyńskiego. O co chodzi?

Małgorzata Kidawa-Błońska poprosiła Jarosława Kaczyńskiego, by doprowadził do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Kandydatka PO na prezydenta opublikowała nagranie na swoim Twitterze

Posłanka KO wypowiedziała kilka ważnych słów, stojąc przed budynkiem Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie. – Drodzy państwo w ostatnich tygodniach z niepokojem obserwujemy wzrost napięcia w polityce międzynarodowej. Polska atakowana jest i szkalowana przez prezydenta Putina, na Bliskim Wschodzie, gdzie stacjonują polscy żołnierze narasta groźny konflikt – mówi na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Następnie dodaje: – Tuż za mną jest budynek nieużywany od lat, budynek, w którym powinny odbywać się Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwoływane przez prezydenta.

Obrazy WTV"Jestem u kresu życia". Co się dzieje z Benedyktem XVI?Czytaj dalej

Małgorzata Kidawa-Błońska: trzeba wznieść się ponad osobiste uprzedzenia

– Ubolewam, że prezydent nie jest samodzielny, dlatego wprost zwracam się do Jarosława Kaczyńskiego, aby doprowadził do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Kandydatka na prezydenta RP dodaje: – Bezpieczeństwo Polski warte jest tego, żeby wznieść się ponad osobiste uprzedzenia. W trudnych momentach powinniśmy wszyscy być razem.

Apel Kidawy-Błońskiej

Ostatnie dni obfitują w budzące trwogę doniesienia ze świata. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że apel Kidawy-Błońskiej, w którym wspomina o jednoczeniu się w tych trudnych chwilach – zwłaszcza w zestawieniu z niejaką opieszałością prezydenta w tej kwestii – pozwoli jej zdobyć w sondażach kilka punktów procentowych. Specjaliści przewidują, że to właśnie kandydatka PO ma najwieksze szanse na to, by w drugiej turze nadchodzących wyborów stanąć do walki z obecnie urzędującym Andrzejem Dudą.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nielegalny proceder, który wciąż dzieje się w górach. Polacy nie wiedzą, na jakie ryzyko się narażają

2. Nieleczony kaszel może prowadzić do poważnych chorób. Nie powinniśmy go bagatelizować

3. Skandaliczne słowa gwiazdora disco polo o pożarach w Australii. Jak w ogóle na to wpadł?

4. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" został dotkliwie pobity. Trafił do szpitala

5. Pod osłoną nocy doszło do ataku na bazę wojskową. Co ze stacjonującymi w Iraku Polakami?

6. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy