Małgorzata Kidawa-Błońska
Źródło: Twitter / Michał Wróblewski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Lutego 2020

Dziennikarz znalazł się za kulisami konwencji Kidawy-Błońskiej, nagranie podbija sieć. "Spontaniczne przywitanie"

Małgorzata Kidawa-Błońska wystąpiła dziś na swej przedwyborczej konwencji. Kandydatka PO na prezydenta zapewniła m.in., że "nic, co dane, nie będzie odebrane". Zanim jednak pojawiła się na scenie, przeprowadzono próbę dotyczącą "spontanicznych" oklasków, jakimi młodzież miała powitać wchodzącą na podium polityk.

Kandydatka Platformy zapowiedziała, że chce być prezydentem wszystkich Polaków. – Wszyscy jesteście dla mnie tak samo ważni – zapewniała Kidawa-Błońska. – Każdego z was będę reprezentowała.

To zapewne nawiązanie do słynnych słów Andrzeja Dudy, który stwierdził, że w praktyce nie da się być prezydentem wszystkim Polaków. Innych nawiązań do głównego rywala kandydatki PO nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć.

– Panie prezydencie Duda, ta rzekomo wyimaginowana wspólnota powstała po to, aby koszmar wojny i cierpienie milionów Europejczyków nigdy się nie powtórzyły. Jak można o tym zapomnieć? – mówiła, dodając, że jedynym gwarantem bezpieczeństwa oraz siły państwa polskiego jest jego pozostanie w Unii Europejskiej.

Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki błagających o pomoc oczuSądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki błagających o pomoc oczuCzytaj dalej

Małgorzata Kidawa-Błońska – prezydent z Ursusa

– Kochani, wszystko wskazuje na to, że przyszedł czas, by prezydentem Polskie została kobieta z Ursusa. Dlaczego chce być prezydentem Polski? Dla mnie odpowiedź jest bardzo prosta: bo troszczę się o moją ojczyznę i jej przyszłość. Kocham Polskę tak jak wy i dlatego tu jestem – mówiła podczas konwencji Małgorzata Kidawa-Błońska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prezydent pokazał "nowość w Dudabusie". Ruszył w Polskę, obawia się koronawirusa?
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Polityk zapewniła również, że "nic, co dane, nie będzie odebrana", nawiązując tym samym do głosów posłów partii rządzącej, jakoby politycy opozycji zamierzali znieść wprowadzony przez PiS program 500 plus.

Dla niektórych obserwatorów ciekawsze od samego wystąpienia kandydatki PO było jednak to, co wydarzyło się przed jej wyjściem na scenę. Materiał "zza kulis" opublikował na swoim profilu na Twitterze Michał Wróblewski, dziennikarz Wirtualnej Polski. "Kulisy konwencji. Tak będzie wyglądało wejście kandydatki", czytamy we wpisie dziennikarza.

Na nagraniu widzimy testowanie "spontanicznych" braw, jakie następnie towarzyszyły posłance PO podczas jej wyjścia na podium w warszawskiej hali Global Expo.

Młodzieży gratulujemy entuzjazmu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie
     

Źródło: Twitter