Małgorzata Kidawa-Błońska w nowym, zadziwiającym spocie. Nagranie hitem internetu.. TwitterŹródło: Twitter
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Kwietnia 2020

TVP Info po drugiej stronie lustra. Małgorzata Kidawa-Błońska znalazła się na nagraniu, które podbija internet

Małgorzata Kidawa-Błońska w nowym, zadziwiającym spocie, wyglądającym jak parodia TVP Info. Miało być śmiesznie i ciekawie, a wyszło co najmniej dziwnie. Nagranie stało się hitem internetu. "Witam państwa w Kidawa TV" - słyszymy na początku spotu.

– Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta wybranego w wolnych i bezpiecznych wyborach. I ja takie wybory chcę wygrać, bo te pseudowybory korespondencyjne, nazywane "usługą pocztową" w maju, nie będą ani wolne, ani bezpieczne i w ogóle nie powinny się odbyć – mówi w nowym spocie kandydatka KO.

Właśnie opublikowano nowe rozporządzenie dot. epidemii. Co z ruchem granicznym?Właśnie opublikowano nowe rozporządzenie dot. epidemii. Co z ruchem granicznym?Czytaj dalej

Małgorzata Kidawa-Błońska w nowym, zadziwiającym spocie. Nagranie hitem internetu

Mimo panującej epidemii koronawirusa majowe wybory i tak się odbędą. Zmieniona została jedynie ich forma - tym razem, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem rządu, będzie to głosowanie korespondencyjne. Zatem wyścig kandydatów o fotel prezydencki wciąż trwa, jednak niektórzy z nich stale podważają jego sens.

Teraz w sieci pojawiło się nowe, zadziwiające nagranie promujące kandydatkę KO, Małgorzatę Kidawę-Błońską. Spot polega na udawanym wywiadzie w telewizji informacyjnej, jak można się domyślać stylizowanej na TVP Info i do złudzenia przypominającej ich programy. Tu jednak mamy do czynienia z telewizją "Kidawa TV", gdzie w rolę dziennikarki wciela się inna posłanka KO, Aleksandra Gajewska, i zadaje pytania Kidawie-Błońskiej, kandydatce na urząd prezydenta. Pod wątpliwość brana jest słuszność przeprowadzenia wyborów w maju. – Czy wyniki tych wyborów mogą być zakwestionowane i jeśli tak, to kiedy w ogóle można byłoby przeprowadzić wybory i w jakich warunkach? – pyta "dziennikarka".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
2. Nastolatek siedział na krawędzi 11-piętrowego bloku i machał nogami. Ludzie zdębieli

W spocie widzimy też prof. Fryderyka Zolla, kojarzonego z walką o "wolne sądy", który mówi m.in. o niekonstytucyjności zmian w prawie wyborczym. Jego wypowiedź zajmuje sporą część spotu Kidawy-Błońskiej. – Właściwie trudno powiedzieć w jakim terminie wybory mogłyby się odbyć, tak aby były niezakwestionowane. Te wybory nie odpowiadają standardom konstytucyjnym. Stworzyliśmy tak naprawdę stan abolutnego bezprawia – mówi profesor.

Trudno nie odnieść wrażenia, że cały ten spot jest podważeniem sensu, słuszności i legalności wyborów planowanych na 10 maja w dobie epidemii, z czym też niesposób się nie zgodzić.

Nowy spot kandydatki KO tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć

Źródło: dorzeczy.pl / WTV / Twitter