Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje z wyścigu. zdjęcie ilustracyjne: WTV
Źródło: zdjęcie ilustracyjne: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Maja 2020

Kidawa-Błońska wycofuje kandydaturę z wyborów prezydenckich. Co się stało?

Małgorzata Kidawa-Błońska jeszcze do niedawna deklarowała, że nie zrezygnuje z wyścigu o fotel w pałacu prezydenckim. Z nieoficjalnych doniesień Onetu sytuacja wygląda inaczej. Zastąpić ją ma jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Platformie Obywatelskiej.

Wybory prezydenckie wywołały porządne zamieszanie w naszym kraju. Termin, sposób organizacji, jak i kandydaci w oczach wielu pozostawiają ogrom wątpliwości. Zaskakującym był spadek liderki Platformy Obywatelskiej na ostatnie miejsce w sondażach. Nawet reprezentant Konfederacji znajduje się przed wicemarszałkinią Sejmu. Władze jej partii postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Polityczka zostanie zmuszona do wywieszenia białej flagi.

Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógIle naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógCzytaj dalej

Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnuje z udziału w wyborach prezydenckich

Onet donosi, że jutro o godzinie 10 kandydatka PO ma złożyć swoją rezygnację. Z ramienia największej partii opozycyjnej ma startować ktoś inny. Jak informuje portal, trwa starcie między Radosławem Sikorskim, a Rafałem Trzaskowskim. Decyzja o tym, kto zastąpi polityczke ma zostać podjęta jeszcze dzisiaj. W sprawę zaangażowała się sama Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na Twitterze ostrzega przed prowadzeniem komisarza z Prawa i Sprawiedliwości na miejsce obecnego prezydenta Warszawy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Stanisław Karczewski ujawnia prawdę o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu. Sytuacja, jakiej nie było
2. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Powodem do zmiany swojego reprezentata zdaniem Onetu jest drastyczny spadek w sondażach. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej największy opór w wycofaniu posłanku stawiał jej własny mąż. Deklarują, że Donald Tusk wciąż odmawia podjęcia się walki o stanowisko głowy państwa.

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco. Prosimy o odświeżanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powrót COVID-19 jest nieunikniony. Ekspert: „Druga fala będzie gorsza od pierwszej”
  2. Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Zmiany w przemieszczaniu po Polsce już 22 maja. Podano szczegóły

Źródło: [Onet]